Materiał Partnera

Twój akumulator, Twój wybór. Zasady doboru ogniwa

Twój akumulator, Twój wybór. Zasady doboru ogniwa
Akumulator jest źródłem prądu w naszym samochodzie. Warto o niego dbać i być czujnym na różne objawy, które przyczyniają się do wymiany. Tajemnica dobrej współpracy akumulatora z pojazdem tkwi również w jego odpowiednim doborze. Na czym on polega? O tym poniżej.


W doborze akumulatora do konkretnego samochodu nie ma rozwiązań idealnych. Warto przygotować się na rozwiązania kompromisowe ze względu na doświadczenie i wiedzę oraz świadomość silnych i słabych stron produktów i dostawców. Przed zakupem należy się jednak przyjrzeć dwom kryteriom, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego akumulatora.


Kryterium handlowe

Tutaj każdy producent ma swoje własne uregulowania w zakresie sprzedaży, serwisu i rodzaju oferowanych produktów. Warto wcześniej upewnić się, że akumulatory danego producenta były dobrym wyborem dla innych klientów – referencje mogą być bardzo dobrym wyznacznikiem. Ważne jest również doświadczenie i kompetencje serwisu, ponieważ jakość instalacji oraz uruchomienia baterii ma duże znaczenie dla jej żywotności.


Gdzie można znaleźć akumulatory odpowiednie do naszego samochodu?

W sprzedaży akumulatorów do różnego rodzaju pojazdów specjalizuje się firma Bat Profi mająca swoje dwa punkty handlowe – w Będzinie i Sosnowcu. W ofercie firmy znajdują się akumulatory rozruchowe, przemysłowe i żelowe, a także prostowniki służące do ładowania akumulatorów o różnym napięciu. Wyróżniają się one wysokim poziomem bezpieczeństwa eksploatacji, bardzo dobrymi właściwościami rozruchowymi oraz niezawodnością.


Oceń artykuł (2)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz