Materiał Partnera

Trzy urządzenia, które ułatwią pracę w każdym ogrodzie

Trzy urządzenia, które ułatwią pracę w każdym ogrodzie

Każdy właściciel ogrodu wie, że piękny ogród jest efektem pracy i odpowiedniej pielęgnacji roślin. Nawet proste ogrody wymagają okresowego koszenia trawy, strzyżenia żywopłotów, usunięcia chwastów czy też wyczyszczenia ścieżek. Z pomocą przychodzą specjalistyczne narzędzia, które ułatwiają pracę i pozwalają zaoszczędzić czas. Sklepy ogrodnicze oferują mnóstwo różnych urządzeń i narzędzi, w poniższym artykule skupimy się na trzech grupach.

Kosiarki

Kosiarka to jeden z najpopularniejszych sprzętów ogrodniczych, zarówno w zasobach profesjonalistów, jak i amatorów. Pozwala na szybkie i skuteczne ścinanie trawy i pielęgnację trawnika - jednego z podstawowych elementów każdego ogrodu. Na rynku jest wiele różnych typów kosiarek, do najpopularniejszych można zaliczyć kosiarki ręczne, elektryczne, spalinowe. Różnią się one między sobą rodzajem napędu, wagą, zasięgiem działania, czy też sposobem gromadzenia trawy. Kupując kosiarkę, warto dobrać ją do wielkości ogrodu i osobistych preferencji (np. brak silnika, który emituje spaliny).

Pilarki

Pilarki, czyli piły łańcuchowe, to uniwersalne urządzenia proste w obsłudze. Są niezastąpioną pomocą przy wiosennych pracach porządkowych, a także innych pracach ogrodowych. Używa się ich do wycinania zniszczonych gałęzi drzew i krzewów, rozdrabniania drzew zniszczonych przez silne wiatry lub do pocięcia drewna na opał. W sklepach znajdziemy przede wszystkim pilarki spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Przy wyborze pilarki powinniśmy wciąć pod uwagę głównie częstotliwość jej używania. Im częściej będziemy z niej korzystać, tym większą powinna mieć moc.

Myjki wysokociśnieniowe

Po okresie jesienno-zimowym ścieżki wielu ogrodów, murowane ogrodzenia, a także fundamenty domu nadają się do gruntownego czyszczenia. Usunięcie zabrudzeń, mchów, glonów, czy też plam z oleju napędowego nie tylko sprawi, że odzyskają one ładny wygląd, ale także zadbamy o ich trwałość. Ogromną pomocą w tego typu pracach są myjki wysokociśnieniowe. Zasada działania jest prosta - urządzenie generuje natrysk wody pod wysokim ciśnieniem. Myjka pozwala na precyzyjne czyszczenie i zużywa mniej wody w porównaniu do węża ogrodowego.

Kupić, czy wypożyczyć?

Sprzęt ogrodniczy, zwłaszcza tej dobrej jakości, nie należy do najtańszych. Dlatego niektóre firmy, takie jak Avena Sklep ogrodniczy, oferują możliwość jego wypożyczenia. Jest to wygodna opcja zwłaszcza dla właścicieli niewielkich ogródków lub sytuacji, gdy niezwykle rzadko korzystamy z danego urządzenia. Oferta sklepu Avena to głównie sprzęt do pielęgnacji roślin i akcesoria ogrodnicze. Firma zajmuje się również profesjonalnym doradztwem w dziedzinie ogrodniczej.

Opracowanie:
Stara Iwiczna, Nowa 2a
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz