Trzy sposoby na wzmocnienie włosów

Trzy sposoby na wzmocnienie włosów

Twoje włosy są słabe i mają tendencję do wypadania w ilości większej niż zwykle? Poznaj sposoby na wzmocnienie czupryny, dzięki którym kosmyki znów zaczną zdrowo wyglądać.

Czynników, które wpływają na kondycję włosów jest wiele. Znaczenie ma odpowiedni sposób odżywiania się, stosowanie właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych czy poddawanie kosmyków specjalnym zabiegom regeneracyjnym oferowanym w salonach fryzjerskich. Tylko od ciebie zależy więc, jak będą wyglądać włosy.

Odpowiednia dieta

Od tego, co jesz, zależy kondycja włosów. Jeśli zależy ci na ich wzmocnieniu, przyjrzyj się swojemu jadłospisowi. Niech będzie bogaty w warzywa i owoce stanowiące potężną dawkę witamin i minerałów. Zadbaj również o obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, które mają niebagatelny wpływ na kondycję czupryny. Spożywaj więc ryby morskie, orzechy czy oliwę z oliwek. Warto także włączyć najlepsze źródła protein, ponieważ białko doskonale wpływa na wzmocnienie włosów. 

Właściwa pielęgnacja włosów

Słabe i skłonne do wypadania włosy to bardzo często efekt niewłaściwej pielęgnacji kosmyków. Niszczą się pod wpływem stosowania dość mocnych szamponów niedostosowanych do potrzeb, inwazyjnych zabiegów fryzjerskich (np. intensywnego i częstego rozjaśniania włosów) czy suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza. 

Chcąc wzmocnić włosy, należy więc wyeliminować przyczyny osłabienia kosmyków. Lokówko-suszarki czy prostownice niech pójdą w odstawkę lub niech będą używane sporadycznie. Zaleca się suszyć włosy chłodnym strumieniem powietrza, by nie dopuścić do utraty wilgotności. 

Kuracja regenerująca

Wzmocnieniu włosów sprzyjają również kuracje regenerujące – zarówno te przeprowadzane w domu, jak i w salonie fryzjerskim

Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie kuracji na bazie octu owocowego oraz pokrzywy suszonej. Jedną szklanką octu należy zalać suszone ziele i pozostawić na 15 minut. Powstałym w ten sposób płynem (po odcedzeniu) należy przemywać włosy – najlepiej co drugi dzień. 

Wybierając się do salonów fryzjerskich, warto zdecydować się na kurację wzmacniającą. Ta zaś może przybierać różne formy, ponieważ obecnie do wyboru jest wiele zabiegów. 

  • Terapia laserowa

Kuracja polega na wykorzystaniu właściwości niskoenergetycznego lasera biostymulującego komórki mieszków włosowych. W efekcie dochodzi do regeneracji pustych mieszków, co skutkuje produkcją nowych włosów. Ponadto kuracja zwiększa wchłanianie substancji odżywczych z krwi do macierzy włosa, działając wzmacniająco.

Dobre efekty w zakresie wzmacniania włosów daje mezoterapia bezigłowa. Zabieg polega na wtłoczeniu w skórę głowy specjalnie przygotowanego koktajlu odżywczego zawierającego m.in. witaminy, minerały, aminokwasy. Świetnie sprawdza się również jako metoda walki z wypadającymi włosami. 

By osiągnąć zadowalające efekty, warto podjąć działanie wielopłaszczyznowe. Zaleca się połączyć zdrowe odżywianie z prawidłowymi zabiegami pielęgnującymi i regenerującymi.

Opracowanie:
Mateusz
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz