Materiał Partnera

Trzy powody, które przekonają Cię, że kurs językowy jest lepszy niż samodzielna nauka w domu

Trzy powody, które przekonają Cię, że kurs językowy jest lepszy niż samodzielna nauka w domu

Znajomość języków obcych jest bezcenna – dziś wie o tym już każdy. Sprawne posługiwanie się obcymi językami otwiera wiele możliwości – pozwala na podróżowanie i poznawanie przyjaciół w różnych zakątkach świata oraz pomaga w zdobyciu wymarzonej pracy. Obecnie, gdy w świecie online mamy dostęp do wielu materiałów, sporo osób wybiera samodzielną naukę języka. Czy to dobre rozwiązanie? Dowiedz się, dlaczego poznawanie języka w domu nie zastąpi profesjonalnego kursu.

Kurs języka angielskiego lub niemieckiego we własnych czterech kątach wydaje się kuszący, jednak nie zapewni oczekiwanych rezultatów. Dlaczego nauczanie na kursie jest efektywniejsze?

1. Profesjonalny lektor zamiast anonimowych internetowych użytkowników

Uczęszczając na zajęcia językowe, zyskujesz ogromną przewagę nad osobami, które uczą się samodzielnie – masz dostęp do wiedzy lektora, który w każdej chwili wytłumaczy Ci trudne zagadnienia i wyjaśni skomplikowane gramatyczne konstrukcje. Nie musisz więc tracić czasu na poszukiwanie odpowiedzi na internetowych forach. Nauczyciel szybko skoryguje także błędy w Twojej wymowie, dzięki czemu od razu nauczysz się wymawiać słowa poprawnie.

2. Grupa wsparcia

Kilkuosobowe grupy językowe są najlepsze – lektor ma czas, aby każdemu uczestnikowi poświęcić dużo czasu, a my zyskujemy nowych znajomych, z którymi możemy uczyć się języka. Takie grono działa także motywująco – chcemy wypaść dobrze na tle grupy, dlatego solidniej przykładamy się do nauki. Co więcej – na zajęciach dyskutujemy, wymieniamy się spostrzeżeniami i wykorzystujemy do tego język angielski, rosyjski czy hiszpański. Dzięki temu utrwalamy wiedzę i pozbywamy się bariery komunikacyjnej.

3. Różne sposoby nauczania – metoda Callana, dramy, bezpośrednia 

Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych lektorów, którzy umiejętnie stosują najlepsze metody nauczania, dzięki czemu możemy zapoznać się ze wszystkimi i dowiedzieć się, która najefektywniej sprawdza się w naszym przypadku. Metodę Callana, dramy, metodę polisensoryczną i bezpośrednią znajdziesz w cieszącej się uznaniem szkole języków obcych Art Project w Warszawie. Szkoła oferuje naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i francuskiego.

Czy to oznacza, że samodzielna nauka w domu nie przyniesie żadnych efektów? Niekoniecznie. Jednak jeśli chcemy dobrze poznać dany język i zależy nam na szybkich i zauważalnych postępach, pamiętajmy, żeby zapisać się na dobry kurs językowy. Nauka w domu na pewno wzbogaci naszą wiedzę i sprawi, że dużo lepiej zapamiętamy informacje z kursu. Jednak wyłącznie samodzielne odkrywanie tajników języka to nie najlepszy pomysł – postaw na naukę w renomowanej szkole, która dodatkowo oferuje dostęp do platformy e-learningowej.

Opracowanie:
Legionowo, Jana III Sobieskiego 6a
tel. 22 774 45 82
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz