Materiał Partnera

Trzy metody permanentnego makijażu brwi

Trzy metody permanentnego makijażu brwi

Dla wielu kobiet makijaż jest sposobem na podkreślenie swojej urody, nadanie twarzy koloru oraz zaznaczenie jej charakterystycznych rysów. Nakładanie podkładu, konturowanie, rozświetlanie, a także makijaż brwi to elementy, które niejednokrotnie sprawiają paniom najwięcej kłopotu. W przypadku brwi rozwiązaniem może stać się makijaż permanentny, który zyskuje coraz większą popularność. Jakie metody oferują salony kosmetyczne?

Microblading, czyli metoda piórkowa

To metoda, która zapewnia bardzo naturalny efekt. Polega ona na rysowaniu henną włosków na skórze przy pomocy specjalnego ostrza, zwanego również piórkiem. Po zarysowaniu konturów, wykonuje się delikatne nacięcia. Zawarty w nożyku pigment wypełnia je, imitując w ten sposób naturalne włoski. Dzięki temu brwi stają się gęstsze i bardziej wyraziste. Ich kolor oraz kształt pozwala zmienić oprawę oka, a zarazem wygląd całej twarzy. Permanentny makijaż brwi oszczędzi czas, jaki codziennie przeznaczamy na ich wypełnianie. Większość z pań, chcąc osiągnąć idealny rezultat wizualny, zbyt intensywnie maluje brwi, przez co wyglądają nienaturalnie i nie pasują do koloru włosów i oczu. Najczęstsze błędy to zbyt szerokie i zbyt ciemne brwi, które jako pierwsze rzucają się w oczy. Sprawiają wrażenie zdziwienia lub złości. Microblading to idealne rozwiązanie dla aktywnych kobiet, które dużo czasu spędzają na siłowni lub na basenie. Wysiłek czy woda nie zmieni kształtu i koloru brwi, dzięki czemu nadal będziemy wyglądać nienagannie i naturalnie. Makijaż permanentny wykonywany metodą piórkową dostępny w ofercie Glam Studia, optycznie zagęści cienkie włoski. Efekty zabiegu widoczne są dopiero po tygodniu od jego wykonania, gdy pigment nieco zblednie.

Metoda pudrowa

Zabieg wykonuje się przy użyciu jednorazowej igły z pigmentem. Polega on ma wyrysowaniu konturu na skórze i wypełnieniu go w całości kolorem, wykonując delikatne, precyzyjne ruchy. Brwi stają się gęste i wyraziste. Metoda pudrowa zakłada, że brwi u nasady powinny być jaśniejsze i zyskiwać intensywność przy ich zakończeniu. To coś w rodzaju ombre, czyli sposobu koloryzacji włosów. Stylizacja ta może zostać wykonana także w pionie. Oznacza to, że kolor naturalnie przechodzi w ciemniejszy odcień, jednakże w innym kierunku, od góry do dołu. Początkowo efekt może wydawać się nieco nienaturalny i sztuczny. Jednakże z czasem brwi stracą intensywność i będą dodawać twarzy uroku.

Metoda włoskowa

Jak mówią specjaliści z Glam Studio Ewy Drobniewskiej, metoda włoskowa to jedna z najczęściej wybieranych permanentnych stylizacji brwi, a przy tym wymagającą odpowiedniej techniki. Włoski bowiem muszą zostać precyzyjnie narysowane w miejscu, w którym ich brakuje, tak, aby nie krzyżowały się one z pierwotnie rosnącym włosem. Cieniutka linia powinna być kilkukrotnie powielona. Ta metoda zapewnia efekt lekkiego makijażu. Delikatne uzupełnienie i zagęszczenie, przy zachowaniu pełnej naturalności to opcja dla pań o jasnej karnacji, które nie preferują mocnego makijażu na co dzień. 

Opracowanie:
Białystok, Mławska 6 lok. 1
tel. 794 756 801
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz