Materiał Partnera

Trzy elementy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej!

Trzy elementy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej!

Obecnie na rynku stolarki okiennej i drzwiowej, którego częścią są także technologie bramowe, można zaobserwować różną jakość tysięcy wyrobów. Dzisiaj bardzo łatwo można kupić tanie okna, drzwi, rolety zewnętrze, czy bramy, ale wielokrotnie odbija się to na ich jakości. Jak zatem kupować konstrukcje stolarki okiennej i drzwiowej z rozsądkiem, aby efekt wizualny szedł w parze z wysoką jakością, a także niską ceną? Dowiedz się tego, na przykładzie kupna bram garażowych!

Zasada pierwsza – tylko sprawdzony dystrybutor/montażysta/serwisant 

Sukces kupna dobrej jakościowo bramy garażowej, która będzie wykonana w designerski sposób, a przy tym zaskoczy niską ceną, jest związany w dużej mierze z tym, z jakim dystrybutorem podejmiemy współpracę. Po szerokich analizach rynkowych, można dojść do wniosku, że trzy wymienione wyznaczniki łączone ze sobą, najkorzystniej wypadają w szeroko wyspecjalizowanych firmach, które specjalizują się w dostarczaniu okien, rolet zewnętrznych, stolarki aluminiowej, krat rolowanych, oraz oczywiście bram – garażowych, wjazdowych, czy też przemysłowych. Ważne jest również to, aby dany dostawca współpracował ze znanymi producentami o potwierdzonej marce jakościowej. Tym między innymi wyróżnia się firma Bramcar, która działa w Łodzi, a stanowi autoryzowanego dystrybutora i serwisanta KRISPOL. Oprócz tego oferta sprzedażowa dotyczy konstrukcji LEGBUD oraz MARANTEC, TOUSEK, FAAC, BFT, CAME, NICE i BENINCA.


Pamiętaj również o tym, aby Twój dostawca specjalizował się także w montażu bram garażowych, a także w ich serwisowaniu!

Wybierz bramy garażowe do domów pasywnych

W przypadku kiedy pomieszczenie garażowe łączy się z całą bryłą domu, ważne jest to, aby wybrać konstrukcje przeznaczone dla budynków pasywnych. W przypadku kiedy posiadamy oddzielny budynek dla pojazdów, powinniśmy także zadbać o odpowiednią termoizolację. To dlatego istotne jest wybieranie bram o wysokich wskaźnikach cieplnych. Przykładem mogą być tzw. bramy segmentowe (np. KRISPOL), które zbudowane są z paneli o grubości nawet 60 mm, przy osiąganiu współczynnika U na poziomie 0,39 W/m2K. Tego typu konstrukcje powinny być wyposażone w podwójne uszczelnienia dolnego panelu, uszczelki obwodowe, czy też uszczelnienia międzysekcyjne. To zapewni zaś wyeliminowanie mostków termicznych między ścianami, a bramą.

Design w różnych stylach

Przy wyborze bram garażowych warto zwrócić oczywiście uwagę na stylistykę, które powinna być spójna z: ogrodzeniem terenu, stolarką okienną i drzwiową, z ogrodem, oraz porządkiem architektonicznym domu. Dzisiaj od najlepszych dystrybutorów bez problemu można dostać bramy garażowe skandynawskie, klasyczne, rustykalne, awangardowe, modernistyczne, czy industrialne. Warto jednak zwracać uwagę na to, czy istnieje możliwość przystosowania ich do systemu SmartDom, i czy można nimi dowolnie sterować!

Opracowanie:
Łódź, Skłodowskiej-Curie 1a
tel. 42 637 48 56
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz