Materiał Partnera

Trzy dodatki, które zmienią aranżację sypialni

Trzy dodatki, które zmienią aranżację sypialni

Masz już dość dotychczasowego wystroju sypialni? Zastanawiasz się, jak szybko i niskim kosztem dokonać metamorfozy? Jeśli zmiana aranżacji pokoju sypialnianego kojarzy Ci się z długim remontem i dużymi wydatkami, czas porzucić stereotypy. Poznaj sposoby, dzięki którym sypialnię zmienisz nie do poznania, nie ponosząc zbyt wysokich kosztów.

Remont w sypialni? Niekoniecznie

Sprawą oczywistą jest, że pełną zmianę aranżacji wnętrza sypialni można osiągnąć przeprowadzając generalny remont. Przemalowanie ścian na inny kolor, zmiana podłogi, wymiana mebli czy dywanu – w ten sposób faktycznie jesteś w stanie zapewnić pomieszczeniu metamorfozę, zmieniając nawet styl aranżacji. Problem w tym, że wiąże się to z poważnym wydatkiem, sięgającym rzędu nawet kilku tysięcy złotych (w zależności od tego, na jakie meble się zdecydujesz). Jeśli nie chcesz wydawać aż tylu pieniędzy, a ponadto przeraża Cię wizja kilkudniowych prac remontowych, jest inne rozwiązanie.

Siła aranżacji tkwi w dodatkach

Prostym i niezwykle efektownym sposobem na zmianę aranżacji sypialni jest wymiana dodatków. Warto pamiętać, że styl wnętrza w dużej mierze zależy od zastosowanych dekoracji. Czasami wystarczą naprawdę bardzo drobne modyfikacje, by zaaranżować sypialnię, która nabierze nowego charakteru i stanie się jeszcze bardziej klimatyczna.

1. Poduchy i poduszki

Jeśli chcesz, by sypialnia nabrała osobistego charakteru i zmieniła swój styl, wystarczą poduchy i poduszki w różnych rozmiarach. Zadbaj o to, by ich poszewki miały wzór odpowiadający stylistyce nowej aranżacji. Wnętrzu minimalistycznemu przytulności dodadzą poduszki z kwiatowym lub geometrycznym wzorem. Sypialnię zaaranżowaną na styl klasyczny unowocześnisz poduchami z wzorem w formie napisów typu: "Sweet Home". Jeśli zależy Ci na tym, by wnętrze stało się bardziej romantyczne, efekt osiągniesz poduszkami w jasnych pastelowych barwach.

2. Narzuty

Drobną metamorfozę sypialni osiągniesz, dekorując łóżko odpowiednio dobraną narzutą. To świetne rozwiązanie nie tylko, gdy nie masz pojemnika na pościel. Narzuta pełni zarówno funkcję praktyczną, bo maskuje ułożoną pościel, jak i stanowi doskonały element dekoracyjny.
Dostawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując szeroki asortyment narzut. Dzięki temu dostępne są one w bogatej palecie kolorystycznej oraz obszernej gamie wzorów. Przykładowo, w sklepie Agnes. Igor Kowalczyk możesz wybierać pomiędzy narzutami o fakturze idealnie gładkiej, pikowanej czy z przeszyciami układającymi się w konkretny wzór. W ten sposób z łatwością znajdziesz narzutę, która – stając się drobnym elementem dekoracyjnym – pomoże w metamorfozie sypialni.

3. Koce

Koce, podobnie jak narzuty, to dodatek nie tylko praktyczny. Tego typu tekstylia nie służą wyłącznie do okrywania się czy maskowania ułożonej na łóżku pościeli. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej są doskonałym elementem dekoracyjnym. Koce oferowane są w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz je do wymiarów łóżka.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz