Artykuł sponsorowany

Trendy w architekturze. Jaką płytę tarasową wybrać do nowoczesnego domu?

Trendy w architekturze. Jaką płytę tarasową wybrać do nowoczesnego domu?
Wyznaczniki architektury nowoczesnej w przypadku budownictwa jednorodzinnego cieszą się ogromną popularnością. Inwestorzy stawiają na elegancki minimalizm, a same domy przyjmują proste i wyraźnie zarysowane kształty. Wiele uwagi poświęca się również temu, aby wszystkie wybrane materiały idealnie do siebie pasowały i tworzyły wrażenie doskonale przemyślanej całości. Dlatego też w żadnym przypadku nie powinno się zapominać o należytym wykończeniu tarasu. Jak jednak to zrobić?

Trawertyn – klasyczna płyta tarasowa w nowoczesnym wydaniu


W swojej naturalnej postaci trawertyn jest wapienną skałą osadową składającą się głównie z kalcytu i aragonitu. Za jego największy atut uznaje się zjawiskową estetykę, choć niestety parametry wytrzymałościowe pozostawiają nieco do życzenia. Dlatego też inżynierowie zdecydowali się na stworzenie rewolucyjnego produktu, który swoim wyglądem będzie do trawertynu nawiązywał, a jednocześnie poradzi sobie zarówno z obciążeniami mechanicznymi, jak i oddziaływaniem warunków środowiskowych. W ten właśnie sposób powstała nowoczesna płyta tarasowa, idealnie wpisująca się w założenia modernistycznego budownictwa.

Naturalną fakturę materiału odwzorowującego kamień podkreśla nietypowy kształt mocno wydłużonego prostokąta o wymiarach 79,5 cm długości oraz 20 cm szerokości. Dla osiągnięcia najwyższej jakości płyty produkowane są w technologii wet cast, czyli mokrego betonu. Dzięki wykorzystaniu precyzyjnych form odlewniczych istnieje możliwość idealnego wręcz odwzorowania faktury prawdziwego trawertynu. Produkt dostępny jest kredowym, beżowym oraz ciemnoszarym. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak podkreślić swój styl? Sposoby układania


Sam fakt, że mamy tutaj do czynienia z niezwykle estetycznym produktem, nie sprawi, że w każdych warunkach będzie się on prezentował tak samo dobrze. Dlatego też w celu osiągnięcia najlepszego efektu, warto nieco bliżej przyjrzeć się sposobom jego układania. Pierwszy wzór to układ wg złotego podziału proporcji, gdzie płyty mijają się z zachowaniem regularnego przesunięcia, wedle klasycznej zasady stosowanej w architekturze od stuleci.

W drugim znacznie swobodniejszym sposobie można spotkać się z sytuacją, w której elementy mijają się nieregularnie, co pozwala optycznie zmniejszyć przestrzeń. Taka forma ułożenia dedykowana przede wszystkim większym powierzchniom. Wzór geometryczny natomiast jest niczym innymi niż układem linii uporządkowanych prostopadle. Dedykowany szczególnie obiektom o formie nowoczesnej i minimalistycznej.

Jak podkreślają specjaliści z firmy Green Garden Libet Kielce, płyta imitująca trawertyn do doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie elegancki wymiar piękna. Warto również podkreślić, iż pomimo relatywnie prostego kształtu, płyta może sprawiać problemy montażowe osobom niedoświadczonym. Dlatego w kwestiach technicznych najlepiej zdać się na profesjonalistów.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz