Materiał Partnera

Transport paletowy — charakterystyka, zalety i zastosowanie

Transport paletowy — charakterystyka, zalety i zastosowanie

Transport większej ilości przedmiotów mogących znajdować się w tak zwanych opakowaniach zbiorczych bądź też luzem często daje nam szeroki możliwości, jeżeli chodzi o ich transport do punktu docelowego. Jedną z ciekawszych form, jakie stosują przewoźnicy w takich przypadkach, jest transport paletowy. Dowiedzmy się, co cechuje tego rodzaju transport, jakie są jego zalety i kiedy znajduje zastosowanie.

Czym jest transport paletowy i czym się on charakteryzuje?

Zgodnie z nazwą transport paletowy to rodzaj usługi polegającej na przewożeniu różnego rodzaju towarów przy pomocy wytrzymałych konstrukcji określanych jako palety. Konstrukcje te są zwykle wykonywane z drewna, zaś najpopularniejszym ich typ stanowią oczywiście tak zwane europalety. W przypadku palet drewnianych wyróżnia się również ich takie odmiany jak Stringer, Bearer oraz palety zamknięte, zaś każda z nich posiada nieco inną budowę. Poza drewnem do budowy palet wykorzystuje się także takie materiały jak metal czy plastik. Jeżeli chodzi o samą charakterystykę transportu, to polega on po prostu na tym, iż na górnej części palety umieszcza się odpowiednio zabezpieczony ładunek do transportu, a ich przenoszenie na przykład do samochodu umożliwiają nam wózki widłowe lub paletowe.

Zastosowanie transportu paletowego

Transport paletowy znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędny jest bezpieczny oraz przede wszystkim stosunkowo szybki transport większej ilości towaru. Ten rodzaj transportu stosuje się też między innymi w branży budowlanej do przewożenia różnego rodzaju materiałów takich jak worki z cementem, wiadra z klejem bądź farbą lub też innych tego typu produktów. Transport paletowy dotyczy również branży związanej z artykułami gospodarstwa domowego, ponieważ to właśnie na paletach przewozi się zazwyczaj chociażby lodówki czy pralki. Transport paletowy oferuje m.in. sprawdzona firma Bart-Impex Transport (której właścicielem jest Bartłomiej Kmon), umożliwiając nam również przewóz rzeczy prywatnych na tereny wielu krajów należących do Unii Europejskiej.

Jakie zalety posiada transport paletowy?

Jedną z największych zalet dotyczących transportu paletowego jest to, iż umożliwia on przewóz różnego typu przedmiotów niezależnie od ich rodzaju czy też zastosowania, dlatego właśnie ten rodzaj transportu przydaje się zarówno w wielu gałęziach przemysłu, jak i w wielu innych sytuacjach dotyczących osób prywatnych chcących na przykład w bezpieczny sposób przewieźć rzeczy ze sklepu do domu lub firmy. Transport paletowy to również rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy dużo czasu, jaki musielibyśmy przeznaczyć na dokładne opakowanie wszystkich rzeczy, ponieważ tak naprawdę w przypadku palet wystarczy umieścić na nich dany przedmiot i na przykład go zabezpieczyć przy pomocy folii stretch. Dodajmy również, iż palety stanowią produkty występujące w różnych rozmiarach, dlatego też łatwo jest dopasować ich rozmiar do danej przesyłki.

 
Opracowanie:
Sobniów 56
tel. 696 373 228
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz