Materiał Partnera

Transport medyczny pacjentów do zagranicznych klinik

Transport medyczny pacjentów do zagranicznych klinik

W przypadku konieczności wdrożenia innowacyjnego leczenia niedostępnego w Polsce, na przykład w związku z terapią onkologiczną, wielokrotnie wymagane jest przetransportowanie pacjenta do krajów Europy Zachodniej – Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Francji, czy Wielkiej Brytanii. Niestety w większości przypadków, koszty transportowe musi ponieść rodzina, lub też są finansowane ze środków różnych fundacji. Te zaś wielokrotnie w tym zakresie współpracują z profesjonalnymi firmami przewozowymi, które podchodzą do zadania w bardzo precyzyjny sposób!

Nowoczesny pojazd i sprzęt to podstawa

Warto wiedzieć, że firmy podejmujące się transportu pacjentów do zagranicznych klinik, muszą posiadać nowoczesne pojazdy ratunkowe, o odpowiednim oznakowaniu, a także z niezbędnym do podtrzymywania odpowiednich własności życiowych wyposażeniu. Jest to podstawa do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentowi, który musi być pod ciągłą obserwacją. Istotny jest przy tym również komfort. Wielogodzinna podróż, nie może spowodować utraty sił przewożonej osobie. Zagwarantowane musi być dla niego odpowiednie łóżko z pasami bezpieczeństwa, posiłki, leki, a często również, jeśli stan na to pozwala, rozrywka – muzyka, czy książka, dzięki którym można zapomnieć o chorobie, czy długiej podróży.

Współpraca ze służbami ratunkowymi

Przy transporcie pacjentów do innych krajów, ważne jest stałe współpracowanie ze służbami ratunkowymi. Najlepsi przewoźnicy, mają zatem kontakt z lekarzem prowadzącym, a także z zespołem, który przygotowuje w swojej klinice miejsce dla chorego. Istotne jest również powiadomienie o trasie transportu policji, innych szpitali, które będą mogły udzielić w razie potrzeby pomocy, czy nawet służb celnych. Zadbanie o 100% bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze i należy stosować wszystkie możliwe środki ostrożności. Z tego słynie między innymi firma transportu medycznego PETRUS Trans-Med, która świadczy usługi na terenie Polski, a także podejmuje się zadań przewozu właśnie zagranicznego!

Dokładne planowanie tras

Na wspomniane bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta przewożonego do zagranicznych klinik, znacznie wpływa czas transportu. To dlatego najlepsi specjalistyczni przewoźnicy, starają się optymalizować długość podróży. Jest to osiągane między innymi dzięki precyzyjnemu wyznaczeniu trasy przejazdu, z wyborem tylko najbezpieczniejszych oraz wyremontowanych dróg. Ważne jest unikanie drgań pojazdu, korków, czy innych utrudnień. Nic dziwnego, że dzisiaj przewóz pacjentów za granicę, jest przygotowywany w złożonym procesie „projektowym”!

Opracowanie:
Warszawa, Meander 18 lok. 19
tel. 792 121 800
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz