Artykuł sponsorowany

Transport medyczny pacjenta za granicę!

Transport medyczny pacjenta za granicę!

Przewozy medyczne pacjentów za granicę, zwłaszcza w Europie, są bardzo często wykorzystywane. Nie tylko polscy chorzy transportowani, są do Niemiec, Anglii, czy Francji, ale także osoby z całego świata, korzystają z pomocy medycznej naszych nowoczesnych klinik, których jest coraz więcej – np. Centrum Onkologii w Bydgoszczy, jedno z najbardziej innowacyjnych w regionie, a nawet na świecie! Dowiedz się zatem, w jaki sposób zorganizować prywatny transport zagraniczny pacjenta.

W poszukiwaniu odpowiedniego przewoźnika…

Transportem medycznym w Polsce, czy w Europie, zajmują się dzisiaj tylko i wyłącznie uprawnione, certyfikowane oraz nowoczesne firmy przewozowe, które wyposażone są w innowacyjną flotę pojazdów, a także zatrudniające specjalistów ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii, geriatrii, opieki nad osobami niepełnosprawnymi itd. Niestety takich podmiotów w Polsce, jest póki co niezbyt wiele, a wiąże się to właśnie z koniecznością uzyskiwania bardzo wysokich kompetencji medycznych i wykorzystywania drogiej technologii np. podtrzymującej dane funkcje życiowe – m.in. aparatura z tlenem.

Warto przy tym podkreślić również, że transport medyczny chorych, we większości przypadków, jest możliwy tylko drogą lądową. Wybór środka lokomocji, jakim są samoloty, jest wysoce niewskazany, głównie w związku z czasowy brakiem odpowiedniego dostępu do profesjonalnej opieki, a także przez warunki panujące na znacznych wysokościach – między innymi wahania ciśnienia, oraz turbulencje. To dlatego, w przypadku konieczności przetransportowania prywatnego danego pacjenta do sanatorium, domu opieki, klinik, przychodni, czy szpitali zagranicznych, należy szukać przewoźników lądowych.

Do przewozu międzynarodowego pacjentów, służą zatem nowoczesne, oznakowane karetki, które posiadają pełne wyposażenie medyczne. Podczas przejazdów, zagraniczne służby ratunkowe, są informowane często o trasie przejazdu, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, w przypadku np. transportowania osób po przeszczepach, pacjentów niepełnosprawnych, geriatrycznych, onkologicznych, czy  ciężko chorych dzieci. 

Umowa podstawą przewozu

Dobra firma transportu medycznego to nie tylko zespół ratownictwa medycznego i nowoczesna karetka. Niesamowicie ważne są względy logistyki transportowej – o której już wspomniano – a na którą składają się m.in. ubezpieczenie przewozowe, a także odpowiednie umowa. Wielokrotnie powinna ona być sporządzona w różnych językach tak, aby nie spowodować opóźnień przejazdowych na granicach. O każdy aspekt medyczny, logistyczny, a także o komfort przejazdu chorego i jego opiekuna, dba m.in. firma PIOTR-MED Transport Medyczny i Sanitarny, która prywatne usługi świadczy na terenie Polski, czy do takich krajów, jak: Niemcy, Holandia, Anglia, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Czechy, i wiele innych. Usługi wykonywane są zarówno na podstawie umów z klientami indywidualnymi, jak i z różnymi klinikami, czy NFZ. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz