Artykuł sponsorowany

Trans-Med s.c. Odbiór i Unieszkodliwienie Odpadów Niebezpiecznych

Trans-Med s.c. Odbiór i Unieszkodliwienie Odpadów Niebezpiecznych

Odpady niebezpieczne to odpady, które w kontakcie bezpośrednim mogą mieć negatywny wpływ na ludzkie życie i zdrowie. Zalicza się do nich wszelkiego rodzaju odpady pokonsumpcyjne, medyczne i weterynaryjne, które powinny być utylizowane w ściśle określonych warunkach. Usługi z zakresu odbioru odpadów niebezpiecznych oraz ich utylizacji świadczą wysoko wyspecjalizowane firmy z odpowiednimi uprawnieniami, jak przedsiębiorstwo Trans-Med. s.c.

Utylizacja odpadów niebezpiecznych

Odpady niebezpieczne stanowią szczególne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz zagrażają ekosystemowi i środowisku naturalnemu, dlatego pod żadnym pozorem nie można pozbywać się ich na własną rękę. Specjaliści z firmy Trans-Med. s.c. mówią, że:

Szczególny nacisk kładziemy na szybki i terminowy odbiór odpadów oraz stabilność cenową. Posiadamy wszystkie stosowne zezwolenia do odbioru odpadów m.in. od Prezydenta m.st. Warszawy oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii.


Odbiór i utylizacja odpadów niebezpiecznych
może odbywać się jedynie w ściśle określonych warunkach i specjalnie do tego celu przystosowanych zakładach. Kontrola utylizacji takich odpadów jest bardzo restrykcyjna i służy ochronie środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzi.

Komu zlecić odbiór odpadów niebezpiecznych?

Odbiór odpadów niebezpiecznych powinien być przeprowadzany według określonych norm i w warunkach bezpiecznych. Zajmują się tym specjalistyczne firmy, które zalecają, aby odpady niebezpieczne pakować do czerwonych worków oraz pojemników na odpady medyczne, które można u nich zakupić. Na odbiór określonych odpadów niebezpiecznych potrzebne są stosowne zezwolenia, które posiada firma Trans-Med s.c. Należą do nich m.in. zezwolenia na odbiór odpadów:

  • medycznych i weterynaryjnych, w tym odpadów laboratoryjnych oraz sprzętów i narzędzi chirurgicznych, a także odpadów biologicznych, jak krew czy części ciał,
  • ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego kategorii 1, 2 oraz 3,
  • zwłok zwierząt domowych, hodowlanych, laboratoryjnych i dzikich,
  • odpadów z diagnozowania, leczenia i profilaktyki medycznej oraz weterynaryjnej,
  • z przygotowania i przetwórstwa produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego,
  • z przygotowania, przetwórstwa produktów i używek spożywczych oraz odpady pochodzenia roślinnego,
  • z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania produktów przemysłu chemii organicznej.

Przedsiębiorstwo zajmuje się również odbiorem i utylizacją przeterminowanych leków i suplementów diety, a także chemikaliów laboratoryjnych i analitycznych oraz odczynników zawierających substancje niebezpieczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz