Materiał Partnera

Tradycyjny bukiet czy flower box – co wybrać?

Tradycyjny bukiet czy flower box – co wybrać?

Kwiaty towarzyszą nam w najważniejszych momentach naszego życia – od jego początku aż po sam kres. Świeżo upieczoną mamę wita się przecież kolorowym bukietem, a zmarłego żegnamy eleganckim wieńcem pogrzebowym. Obdarowujemy się kwiatami z okazji urodzin, imienin, rocznicy ślubu. Czasem dostajemy je też bez wyraźnego powodu, co jest chyba jeszcze przyjemniejsze. Przez lata forma kompozycji florystycznych uległa zmianie. Obok tradycyjnych wiązanek pojawiły się flower boxy. Czemu zawdzięczają swoją popularność?

Flower box, czyli kwiaty w pudełku

Moda na flower boxy przywędrowała do nas ze wschodu. Tę piękną kompozycję florystyczną tworzą najczęściej róże umieszczone w dekoracyjnym, tekturowym pudełku o różnych kształtach. Oczywiście podobną kompozycję można ułożyć z dowolnych kwiatów. Największą jej zaletą jest bezobsługowość. Osoba obdarowana flower boxem może postawić go w obojętnie jakim miejscu, bez konieczności przenoszenia kwiatów do wazonu. To bardzo praktyczny i zarazem efektowny podarunek, który podbija serca kobiet w całej Europie.

Przeglądając popularne media społecznościowe takie jak Instagram, możemy natknąć się na setki zdjęć pań, które pragną pochwalić się wyjątkowym prezentem w sieci. Flower box będzie trwałą ozdobą każdego wnętrza. Aby podtrzymać świeżość kwiatów, należy pamiętać o zwilżaniu gąbki florystycznej, na której są one ułożone. Ze względu na tekturowe opakowanie flower boxy nie stanowią problemu w czasie transportu. Jak przekonuje Halina Bziuk - florystka z „Kwiatowe Atelier”- to znakomity wybór, jeśli pragniemy zaskoczyć ukochaną osobę kwiatową niespodzianką z dostawą pod same drzwi.

Tradycyjne bukiety nigdy nie wychodzą z mody

Choć flower boxom nie sposób odmówić uroku, ich cena może wydać się niektórym zbyt wygórowana. Taka kompozycja to koszt nawet kilkuset złotych. Nie wszystkim odpowiada też jej estetyka i warto wziąć to pod uwagę. W przypadku tradycyjnych bukietów raczej nie spotkamy się z tym problemem. Wybór kwiatów i ich przybrania jest tak duży, że z pewnością uda nam się stworzyć wiązankę, która przypadnie do gustu obdarowanej osobie. Bukiety okrągłe, luźne, wystopniowane – możliwości –podobnie jak kwiatów- jest wiele. Co prawda tradycyjny bukiet wymaga nieco więcej zachodu w utrzymaniu, lecz sprawia nie mniejszą przyjemność niż flower box.

Czy kwiaty doniczkowe nadają się na prezent?

Kwiaty cięte choć piękne, nie zostaną z nami na dłużej. Inaczej jest w przypadku kwiatów doniczkowych, których w kwiaciarniach jest coraz więcej. Czy możemy podarować je w formie prezentu? Oczywiście, lecz zwykle czyni się tak w przypadku osób, które są nam znane z zamiłowania do tego typu roślin. Kwiat w donicy to obowiązek – trzeba o niego dbać i zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju. Warto więc zastanowić się, czy taki podarek ucieszy docelowego właściciela.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz