Materiał Partnera

Toczenie CNC – czym dokładnie charakteryzuje się taka obróbka skrawaniem?

Toczenie CNC – czym dokładnie charakteryzuje się taka obróbka skrawaniem?
Obróbka skrawaniem to jedna z najpopularniejszych metod uzyskiwania pożądanych kształtów poszczególnych elementów. Zakłady zajmujące się tego typu pracami nierzadko wykonują toczenie CNC, do którego wykorzystywana jest specjalistyczna tokarka sterowana komputerowo. Czym jeszcze charakteryzuje się takie rozwiązanie i jakimi parametrami wyróżniają się maszyny przeznaczone do tego typu obróbki skrawaniem?

Powtarzalność i precyzja

W przypadku obróbki skrawaniem niezwykle istotna jest powtarzalność wytwarzanych wyrobów. Muszą być one wykonane precyzyjnie i zgodnie z zaleceniami klienta, dlatego do przy obróbce skrawaniem nowoczesne zakłady stosują sterowanie komputerowe. Jedną z metod skutecznie wykorzystujących to rozwiązanie jest toczenie CNC. Cały proces jest dzięki temu znacznie prostszy i zapewnia powtarzalność oraz jakość wyrobów na najwyższym poziomie. Czym jednak konkretnie charakteryzuje się taki rodzaj obróbki skrawaniem?

Toczenie to nic innego jak oddzielanie za pomocą specjalistycznego noża tokarskiego warstwy materiału z konkretnych elementów. W ten sposób konkretny przedmiot uzyskuje wymagany kształt i możliwe jest jego dopasowanie np. do podzespołów maszyn i urządzeń. W przypadku obróbki powierzchni zewnętrznych wykonywane jest właśnie toczenie, którego podjąć może się firma Timrex PPU – ten profesjonalny zakład dysponuje nowoczesną tokarką, dzięki której wszelkie prace realizowane są terminowo oraz profesjonalnie. Pozwala to na przygotowanie elementów w kształcie brył obrotowych, które są stworzone według wytycznych przedstawionych przez klienta.

Skomplikowane zamówienia

Tokarki sterowane komputerowo gwarantują wysoką precyzję, co przekłada się na możliwość realizacji nawet skomplikowanych zamówień. Nierzadko są one trudne ze względu na konieczność zastosowania złożonej geometrii przedmiotu i jego nietypowy, charakterystyczny kształt. Z tego względu konieczne jest zastosowanie nowoczesnych tokarek, które dodatkowo realizują wszelkie zlecenia terminowo dzięki krótkiemu okresowi wykonywania poszczególnych detali.

Tego typu obróbka skrawaniem daje możliwość zastosowania wielu metod toczenia. Są one uzależnione zarówno od wykorzystywanych narzędzi, ale też zależą od położenia osi obrotu przedmiotu czy wielu innych czynników. Dopasowuje się konkretne metody toczenia również pod kątem powierzchni materiału obrabianego. Obtaczanie, wytaczanie czy roztaczanie to metody, które proponują renomowane zakłady zajmujące się obróbką skrawaniem za pomocą specjalistycznych tokarek.

Opracowanie:
Marki, Żytnia 9
tel. 604 291 014
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz