Materiał Partnera

Tkaniny i tekstylia dla domu.

Tkaniny i tekstylia dla domu.

To jaka atmosfera będzie panowała w twoim domu w dużej mierze zależy od materiałów w jakie go ubierzesz. Ciężkie wełny, delikatne aksamity czy jedwabie albo bawełna mogą nadać pomieszczeniom charakteru. Musisz tylko dobrać tkaninę do odpowiednich elementów w domu. Poduszki, firany, obrusy i zasłony potrafią pięknie ożywić każde wnętrze.

Coś na stół

Stół to centralne miejsce w każdym domu. Tak więc to, co na nim położymy powinno być ładne i dobrej jakości. Wszelkiego rodzaju obrusy, bieżniki czy serwety mogą stanowić ciekawy element wystroju dzięki wzorom oraz materiałowi z jakiego są wykonane. Mogą być bardzo strojne (z cekinami, koronkowe, kwieciste), nowoczesne w geometryczne wzory albo proste i gładkie, jedynie obszyte delikatną tasiemką. Pamiętaj, że powierzchnia obrusa musi być większa od blatu stołu, a jego boki powinny delikatnie spływać z blatu. Najczęściej spotkać można obrusy poliestrowe bądź z domieszką bawełny, ale jeśli zależy ci na jakości to postaw na obrus bawełniany lub lniany.
Obrusy szyte na miarę są idealne do stołów o niestandardowych wymiarach.

Jeśli zależy ci na dobrej jakości i oryginalności skorzystaj z usług pracowni krawieckiej. Pani Monika Mucuś świadczy w Olecku usługi krawieckie i zajmuje się m.in. szyciem wszelkiego rodzaju tekstyliów, w tym obrusów.

Coś na okna

Firany i zasłony od zawsze były w polskich domach. Stanowią ładną ozdobę i dają poczucie prywatności, przy okazji ocieplając pomieszczenie. Najczęściej spotkać można białe firanki. Co do materiału jest spory wybór, jednak najpopularniejsze są tiul, organza czy żakard. Przy materiałach do zasłon masz większy wybór. Wszelkiego rodzaju aksamity, plusze, wełna czy len będą bardzo dobrze ocieplały wnętrze nadając mu przytulności. Jeśli twoje okna mają niestandardowe wymiary albo po porostu nie znalazłeś w sklepie to, czego szukasz, wystarczy udać się do krawcowej. Pomoże w wyborze materiału, długości tkaniny i uszyje firany i zasłony według twoich wymagań.

Coś miękkiego

Poduchy, poduszki i poduszeczki. To dzięki nim twoja kanapa oraz fotele zachęcają do błogiego leniuchowania. Pod warunkiem, że są wygodne, miękkie i uszyte z miłych w dotyku materiałów. Gotowe poduszki można kupić w każdym sklepie z tekstyliami. Tak samo poszewki na nie. Jednak najczęściej wzory są podobne. Jeżeli chcesz, by twoja sofa wyglądała ciekawie, przytulnie, kolorowo to poproś krawcową o uszycie poszewek z wybranych przez siebie tkanin. Panuje tu pełna dowolność. Plusze, bawełna, len, wełna. Możesz wybrać, co tylko chcesz. Krawcowa, jeśli sobie zażyczysz, może naszyć jakiś interesujący wzór, który będzie ciekawym akcentem.

Opracowanie:
Olecko, Gołdapska 18 lok. 52
tel. 510 102 358
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz