Materiał Partnera

Tkaniny dekoracyjne w hotelarstwie

Tkaniny dekoracyjne w hotelarstwie

Prowadzenie hotelu to bardzo odpowiedzialne zajęcie, które musi uwzględniać setki różnych czynników, wpływających na ostateczny wizerunek danego ośrodka. Hotelarze dbają o to, aby ich wnętrza były urządzone w konkretnym stylu, a cała infrastruktura i udogodnienia budynku gwarantowały gościom odpowiednio wysoki komfort. Mało kto wie o tym, jak bardzo ważne są dla zarządów hoteli różnego rodzaju tkaniny dekoracyjne. To ich rolą jest nadanie w pomieszczeniach odpowiedniej atmosfery.

Hotele stawiają na jakość!

Dzisiaj firany, zasłony, narzuty, czy poszewki można kupić w tysiącach sklepów. Każdy z nas doskonale jednak wie, że cześć z nabywanych przez nas tkanin dekoracyjnych, przetrwa tylko jeden sezon. Wiąże się to niestety z ich niezbyt wysoką jakością i masową produkcją. Warto zatem iść za przykładem hotelarstwa, w którym standardem jest wybieranie wysokich jakościowo wyrobów. Ważne przy tym jest to, iż są one także często wymieniane tak, aby np. w zależności od pory roku, zmieniać wystrój wnętrz. Wymaga to jednak kupowania dużej ilości tkanin dekoracyjnych. Przy średniej wielkości hotelu trzygwiazdkowym może to być nawet ponad 100 poszewek, a także obrusów, serwetek, firan oraz zasłon na kilka miesięcy! Nic dziwnego, że dzisiaj hotelarze korzystają z usług profesjonalnych dekoratorów wnętrz, a ci polecają im wykorzystywanie produktów od profesjonalnych firm producenckich tekstyliów dekoracyjnych oraz domowych. Jednym z najlepszych polskich przedsiębiorstw specjalizujących się w sprzedaży hurtowej, jest Mesa z Katowic. Firma oferuje między innymi narzuty satynowe, bawełniane i dziecięce, obrusy haftowane, obrusy plamoodporne i gipiurowe, obrusy teflonowane, szydełkowe, czy z mereżką. Oferta przewiduje również wysokiej jakości galanterię sypialnianą i kolekcje świąteczne!

Podkreślenie stylu i zapewnienie komfortu

Jeśli chodzi o dobór tekstyliów dekoracyjnych, warto inspirować się działaniami hoteli. To one bowiem kierują się dwiema bardzo ważnymi zasadami. Pierwsza z nich mówi o tym, iż zasłony, firany, serwetki ozdobne, obrusy, czy też pościele, muszą być spójne z wystrojem danego wnętrza lub całego obiektu. To dlatego hotele współpracują z dostawcami, którzy są w stanie zapewnić w hurcie wyroby w stylu skandynawskim, rustykalnym, modernistycznym, klasycznym, eleganckim, vintage, awangardowym, czy też chabby chic. Warto bowiem wiedzieć, że takie dodatki jak firany oraz zasłony mają olbrzymie znacznie nie tylko w pokojach hotelowych, ale także ich restauracjach, czy lobby. Druga zasada wiąże się z jakością i przede wszystkim z takimi produktami jak poszewki na poduszki oraz na kołdry, czy też pościele, a także narzuty. Warto wiedzieć, że powinny one być wykonane z materiałów delikatnych dla skóry człowieka, które zapewniają świetną termoregulację, oddychanie, a także antyalergiczność. Każda osoba, która gościła się w dobrym hotel wie, jak wysokie jakościowo są tam tego rodzaju tkaniny. Warto zatem iść za przykładem hotelarzy i wykorzystywać podobne wyroby w domu!

Opracowanie:
Świętochłowice, Granitowa 14 lok. 9
tel. 32 250 88 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz