Artykuł sponsorowany

Testy alergiczne i odczulanie w ofercie Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej prowadzonej przez Barbarę Musiałowicz Chełmińską

Testy alergiczne i odczulanie w ofercie Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej prowadzonej przez Barbarę Musiałowicz Chełmińską

Osoby dotknięte alergią, w zależności od substancji uczulającej, mogą zmagać się z nią sezonowo lub odczuwać jej obecność przez cały rok. Nieprzyjemne objawy, które mogą występować w różnej postaci, skutecznie obniżają jakość życia i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Z alergią można jednak walczyć poprzez odnalezienie jej źródła oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia, a w działaniach w tym zakresie specjalizuje się Barbara Musiałowicz Chełmińska, prowadząca Specjalistyczną Praktykę Lekarską. Dowiedz się, jak działają testy alergiczne oraz jakie są metody odczulania. Zapraszamy!

Jak wyglądają testy alergiczne?

Zadaniem testów alergicznych jest dokładne rozpoznanie czynnika powodującego uczulenie, które jest niezbędne do wprowadzenia odpowiednie leczenia skierowanego w źródło problemu. Najczęściej wykorzystywaną metodą diagnostyczną są testy skórne polegające na drażnieniu tkanki zewnętrznej ciała alergenami o dużym stężeniu, które wywołują natychmiastową reakcję zwykle w postaci miejscowego zaczerwienienia. Testy te polegają na zastosowaniu alergenów różnego pochodzenia, które po nałożeniu na skórę dodatkowo nakłuwane są w minimalnym stopniu sterylną igłą, co przyspiesza reakcję alergiczną. Różnorodność substancji uczulających stosowanych w teście pozwala dokładnie zdiagnozować, z jakim alergenem związane są objawy pacjenta.

Oprócz testów skórnych wykorzystuje się także testy naskórkowe płatkowe, które bazują jedynie na kontakcie z ciałem, a także badania z krwi, określające obecność konkretnych przeciwciał. Barbara Musiałowicz Chełmińska, prowadząca Specjalistyczną Praktykę Lekarską przywiązuje bardzo dużą uwagę do prawidłowości i dokładności przeprowadzanych testów alergicznych, ponieważ są one podstawą do wdrożenia skutecznego leczenia i rozwiązania problemów pacjenta.

Jakie istnieją metody odczulania?

Immunoterapia alergenowa, czyli proces odczulania, to najskuteczniejsza metoda leczenia alergii, która jest w stanie na stałe rozwiązać problem pacjenta. Polega ona na podawaniu alergenu w określonej ilość w sposób regularny przez długi czas, co prowadzi do wytworzenia tolerancji na substancję uczulającą oraz zmniejszenia objawów, które powoduje. Najpopularniejszą oraz w pełni refundowaną metodą jest immunoterapia w formie regularnych zastrzyków, która charakteryzuje się dużą skutecznością. Wadą tego sposobu jest jednak konieczność stawiania się osobiście w placówce medycznej w celu przyjęcia zastrzyku przez cały okres leczenia, który może trwać nawet kilka lat.

Innym sposobem, który umożliwia samodzielną aplikację alergenu, jest innowacyjne metoda podjęzykowa. Nie wymaga ona regularnej obecności w placówce medycznej, jednak jej wadą jest cena, która nie jest w żadnym stopniu refundowana. Barbara Musiałowicz Chełmińska prowadząca Specjalistyczną Praktyką Lekarską, z siedzibą w wielkopolskiej Pile, gwarantuje swoim pacjentom skuteczne odnalezienie źródła problemów oraz wdrożenie odpowiedniego postępowania, mającego na celu ich rozwiązanie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz