Materiał Partnera

Terapia tlenem i laserem w klinice rehabilitacyjnej

Terapia tlenem i laserem w klinice rehabilitacyjnej
Bóle głowy, przewlekłe zmęczenie czy schorzenia układu krążenia są przyczyną złego samopoczucia, dyskomfortu i problemów z codziennym funkcjonowaniem. Z tego względu osoby cierpiące na takie dolegliwości powinny zdecydować się na odbycie turnusu rehabilitacyjnego w specjalistycznej placówce. Sporymi możliwościami w tym zakresie dysponują nowoczesne kliniki – co dokładnie mogą zaproponować w ramach rehabilitacji?

Terapia tlenem w komorze hiperbarycznej

Do nowoczesnych metod rehabilitacyjnych stosowanych w specjalnie przygotowanych klinikach jest terapia tlenem. Turnus rehabilitacyjny w placówce wyposażonej w komorę hiperbaryczną to rozwiązanie doskonałe dla osób cierpiących na choroby układu krążenia, ale też przewlekłe zmęczenie, trudności z gojeniem ran czy schorzenia układu nerwowego. W komorze hiperbarycznej wytwarzane są warunki, w których możliwe jest zwiększenie poziomu tlenu w organizmie. Lepsze dotlenienie pomaga w ukrwieniu wszystkich partii ciała, co wpływa na poprawę stanu zdrowia osób cierpiących na wymienione dolegliwości.

Terapia tlenem w komorze hiperbarycznej jest metodą bezinwazyjną i bezbolesną. Jest w pełni bezpieczna, jednak jej przeprowadzenie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Komorę hiperbaryczną posiada Mirjan Lądek, w którego rozbudowanej ofercie znaleźć można interesujące turnusy rehabilitacyjne dla osób cierpiących również na inne dolegliwości. Warto zwrócić uwagę m.in. na laseroterapię czy leczenie bólu stymulatorem elektromagnetycznym. Czym dokładnie wyróżniają się te dwie metody i jakie jeszcze zabiegi rehabilitacyjne proponują specjalistyczne kliniki?

Leczenie bólu przez rehabilitację

Jednym z elementów wykorzystywanych na turnusach rehabilitacyjnych jest również laser wysokoenergetyczny. Nowoczesne zabiegi z jego wykorzystaniem pozwalają wywołać szereg pozytywnych skutków biologicznych w organizmie. Terapia laserem działa bowiem przeciwzapalnie i przeciwbólowo, poprawiając jednocześnie aktywność naczyniową. Redukcja bólu za pomocą lasera wysokoenergetycznego możliwa jest jednak wyłącznie w specjalistycznych klinikach organizujących turnusy rehabilitacyjne.

Placówki tego typu dysponują też stymulatorem elektromagnetycznym, którego używa się do leczenia bólu. Szczególnie sprawdza się on przy schorzeniach kręgosłupa utrudniających codzienne funkcjonowanie, ale także zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego i nie tylko. Umiejętna stymulacja konkretnego obszaru pozwala wyeliminować dolegliwości bólowe. Takie rozwiązanie dostępne jest również w klinikach proponujących swoim gościom szereg możliwości w zakresie rehabilitacji. Warto zdecydować się na odbycie specjalistycznego turnusu – pozwoli to skutecznie zwalczyć problematyczne schorzenia w doskonałych warunkach i przyjemnej atmosferze.

Opracowanie:
Lądek Zdrój, Kościuszki 78
tel. 516 006 646
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz