Materiał Partnera

Telewizja satelitarna bez zakłóceń – jak to zrobić?

Telewizja satelitarna bez zakłóceń – jak to zrobić?

Zdarza się, że telewizja satelitarna nie spełnia naszych oczekiwań – obraz ucieka lub śnieży, a niektóre programy w ogóle nie działają. Powodów takich problemów może być kilka, najczęściej jednak wynika to po prostu z niewłaściwego ustawienia anteny lub błędnie skonfigurowanego dekodera. Jak ustawić „talerz”? I co zrobić, jeśli telewizja i tak nie działa? Oto kilka podpowiedzi.

Dobrze widać

Żeby obraz telewizji satelitarnej był właściwy, musimy spełnić kilka warunków. Ważny jest rozmiar anteny, odpowiedni konwerter i wiele innych czynników. Montaż całej instalacji nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze pamiętajmy o doborze właściwej anteny. Jeśli chcemy odbierać kanały z jednej satelity, wystarczy nam antena o średnicy powyżej 55 cm. Antena dla więcej niż jednego satelity powinna mieć średnicę od 80 do 105 cm, a antena obrotowa nawet do 140 cm. Właściwy kąt ustawienia anteny jest bardzo ważny i zmienia się w zależności od położenia naszego domu. Wielu ludzi lekceważy szczegółowe wytyczne i ustawia pod takim samym kątem, jak w okolicznych domach. To jednak nieprecyzyjna i bardzo słaba metoda, która może powodować problemy z odbiorem sygnału. Tak naprawdę ustawienie anteny jest kluczowe dla odbioru sygnału – jeśli antena będzie źle zamontowana, nie pomoże ani dobrze skonfigurowany dekoder, ani odpowiednio dobrany konwerter. Możemy oczywiście sami próbować korygować ustawienia anteny, obserwując, czy obraz się poprawia, jednak bez odpowiednich urządzeń pomiarowych niewiele zdziałamy, a biegając po dachu możemy zrobić sobie krzywdę.

Wezwij fachowca

Czasami zamiast męczyć się samemu z jakimś problemem, naprawdę lepiej jest wezwać fachowca. Coś, co nam zajmie cały dzień, profesjonalista wykona w kilka godzin. Ustawianie anteny metodą na sąsiada to naprawdę nie najlepszy sposób jej montażu. Jeśli chcemy mieć czysty obraz i cieszyć się komfortem podczas oglądania telewizji, ustawienie anteny zlećmy specjaliście, który posiada nie tylko spore doświadczenie, ale przede wszystkim specjalistyczny sprzęt. Fachowa usługa ustawiania anteny satelitarnej powinna być wykonana przy pomocy specjalnego miernika cyfrowego. Tylko to daje możliwość uzyskania optymalnego sygnału. Możemy to zlecić firmie Satec. Michalski Ryszard. Przedsiębiorstwo zajmuje się montażem anten satelitarnych, właściwym konfigurowaniem tunera, dekodera i telewizora oraz podłączaniem wszystkich elementów instalacji. Fachowe ustawienie anteny pozwala uniknąć problemów z odbiorem sygnału i cieszyć się telewizją w kosmicznej jakości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz