Materiał Partnera

Telefon do przyjaciela – czyli potrzebna pomoc drogowa

Telefon do przyjaciela – czyli potrzebna pomoc drogowa

Pech – stało się! Twoje auto odmówiło posłuszeństwa na drodze i wiesz, że już daleko nim nie zajedziesz. Zastanawiasz się, co zrobić… Zadzwonić do znajomego, który się na tym zna? Na odległość Ci raczej nie pomoże. Spróbować samemu naprawić auto? Jeśli nie masz o tym pojęcia, lepiej nie ryzykuj. Możesz pogorszyć sytuację. Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej.  Dlaczego warto po nią zadzwonić?  

Gdy wszyscy już śpią

Próba nocnego powrotu do domu spełzła na niczym. Powód – awaria auta w połowie drogi. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to komfortowa sytuacja, a Ty sam zastanawiasz się, co możesz zrobić w tak niekorzystnych okolicznościach. Przecież nie zadzwonisz do znajomego w środku nocy i nie poprosisz o pomoc w holowaniu… Jedynym i słusznym rozwiązaniem zdaje się być wezwanie pomocy drogowej, która działa 24 godziny na dobę. Na wszelki wypadek zapisz sobie całodobowy numer telefonu do firmy FUKS, która będzie do Twojej dyspozycji niezależnie od dnia i godziny. Bo doskonale wiesz, że pech może nawiedzić Cię w najmniej oczekiwanym momencie!

Gdy samodzielne holowanie jest niemożliwe

Istnieją różne sytuacje, w których można obyć się bez wzywania lawety. Do samodzielnego odholowania auta potrzebne Ci będą: linka holownicza, trójkąt ostrzegawczy i… zaufany kierowca, który poprowadzi swoje auto. Pamiętaj, że będą obowiązywać Was inne ograniczenia prędkości – 30 km/h na terenie zabudowanym i 60 km/h na terenie niezabudowanym.

Kiedy jednak samodzielne holowanie samochodu jest niemożliwe? Wtedy, gdy auto ma niesprawny układ kierowniczy lub hamlecie oraz gdy nie działają światła zewnętrzne. Zabrania się także holowania pojazdu z przyczepą bądź wtedy, gdy awaria zdarzy się na autostradzie. Wtenczas będziesz zmuszony do wezwania pomocy drogowej.

Gdy nagle zostajesz bez samochodu

Twój samochód został oddany do naprawy, a Ty już dawno zapomniałeś, jak to jest podróżować komunikacją miejską? Spóźniające się autobusy przepełnione ludźmi spieszącymi się do pracy z pewnością nie zachęcają do kupienia biletu miesięcznego. A do tego czekanie zimą na przystankach, przez które marnuje się czas i dobry humor… Na całe szczęcie wiele firm oferujących pomoc drogową umożliwia także wynajęcie pojazdu zastępczego na czas serwisowania. A jeśli Twoje cztery kółka trafiły do naprawy po stłuczce, która miała miejsce nie z Twojej winy, koszty wynajęcia auta pokrywane są z OC sprawcy. Wyobraź tylko sobie, ile zaoszczędzisz sobie nerwów, mając pod ręką numer telefonu do sprawdzonej pomocy drogowej!

Opracowanie:
Radomsko, Zgoda 17
tel. 880 078 374
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz