Materiał Partnera

Technologia na straży piękna – ceramiczna ochrona lakieru

Technologia na straży piękna – ceramiczna ochrona lakieru
Każdy kierowca wie, że poza tym, iż samochód ma jeździć i być niezawodny, musi także doskonale wyglądać. Jeżeli choć o aspekt wizualny, bardzo wiele zależy od stanu powłoki lakierniczej. Niestety utrzymanie jej w doskonałej kondycji nie jest zadaniem specjalnie łatwym. Nowoczesna technologia jak zwykle śpieszy z pomocą. W jaki sposób? Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z ceramicznej ochrony lakieru.

Największe zagrożenia dla powłoki lakierniczej

Samochody jak prawie żadne inne maszyny narażone są na szkodliwe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlaczego? Otóż dlatego, że w sposób ciągły są na nie narażone. Już po kilku latach można gołym okiem zobaczyć różnicę pomiędzy obecnym stanem lakieru a tym, jak wyglądał w dniu zakupu. Do szybkiej degradacji lakieru przyczyniają się przede wszystkim promienie ultrafioletowe, przed którymi tak naprawdę nie da się uciec. Choć garażowanie może przynieść jakieś rezultaty, nie będą one tak duże, jak można by się tego spodziewać. Mówiąc o wpływie warunków atmosferycznych na powłokę lakierniczą, nie można również nie wspomnieć o wilgoci, wywoływanej nie tylko przez ulewne opady deszczu, ale także przez dynamicznie zmieniające się temperatury.

Aby zabezpieczyć swoje auto, warto oddać je w ręce fachowców. Warto zwrócić uwagę na najbardziej renomowane salony. Zdecydowanie zalicza się do nich firma G-Car, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie ochrony lakieru. Dzięki jakiej technologii jest to możliwe?

Ceramiczna ochrona lakieru

Inżynierowie projektujący skuteczną powłokę dla lakieru samochodowego, musieli zmierzyć się z wieloma trudnościami. Powłoka ochronna musi być przede wszystkim odporna nie tylko na działanie czynników środowiskowych, ale także na uszkodzenia mechaniczne. Przy ogromnej wytrzymałości, musi być również niewidoczna gołym okiem, aby nie zaburzać wyglądu i kolorystki pojazdu. Choć zadanie to wydawało się wręcz niewykonalne, za pomocą nanotechnologii udało się stworzyć powłokę ceramiczną w formie płynnej, która krystalizuje się przy kontakcie z lakierem.

Obecnie jest to najtrwalsza z możliwych powłok. Dzięki swojej hydrofobowej strukturze sprawia, że pojazd zdaje się znacznie łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Wszelkie zabrudzenia nie przywierają bezpośrednio do lakieru. Dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują aż tak zaawansowanej technologii ochrony, profesjonalne firmy przygotowały rozbudowaną ofertę usługową związaną z myciem ręcznym, woskowaniem oraz regeneracją lakieru.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz