Artykuł sponsorowany

Technikum ogrodnicze – kariera i pasja

Technikum ogrodnicze – kariera i pasja

Technika wróciły do łask stosunkowo niedawno, ale warto przypomnieć, że w odróżnieniu od liceów ogólnokształcących, dają one zawód, co znacznie poprawia szanse absolwentów na rynku pracy. Dają konkretną wiedzę, nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną. W technikum ogrodniczym można dowiedzieć się wiele na temat ogrodnictwa, ale także architektury krajobrazu czy ochrony środowiska.

Kariera ogrodnicza po technikum

Ogrodnik to nie gość w spodniach na szelkach, z łopatą i konewką. Specjalistyczna wiedza dotycząca wymagań i potrzeb roślin, oddziaływań pomiędzy nimi sprawia, że osoby potrafiące hodować i pielęgnować rośliny, są w cenie. Absolwenci Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie nie tylko pracują w ogrodach, dbając o ich piękno i wygodę właścicieli, ale mogą się też zajmować uprawą roślin przeznaczonych do konsumpcji, nadzorować ich jakość. Zawody, jakie można mieć po ukończeniu tej szkoły to technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik weterynarii. Szkoła kończąca się maturą uprawnia do kontynuowania nauki na wielu uczelniach rolniczych, leśnych, weterynaryjnych i wielu innych, niekoniecznie wiązanych z biologią roślin i zwierząt.


Wykształcenie techniczne w ogrodnictwie pomaga znaleźć zawód

Architekt krajobrazu może zakończyć edukację na etapie technikum, bądź kontynuować ją na kierunku architektura krajobrazu na uczelni wyższej. Nie jest to nowa dziedzina wiedzy i umiejętności, o czym świadczą choćby historie starożytnych ogrodów w Mezopotamii, Persji czy w Egipcie. Człowiek od zawsze kształtował przyrodę, by w jej otoczeniu czuć się lepiej. Uczniowie technikum ogrodniczego zdobywają wiedzę, która pomoże im dbać o środowisko i praktyczne umiejętności dotyczące ekologii i rozwoju roślin w zgodzie z naturą. Ponieważ pracodawcy współpracują też ze szkołą, choćby w zakresie organizacji praktyk uczniowskich, daje to młodzieży możliwość zdobycia umiejętności w warunkach rzeczywistej pracy, ale także kontaktów. Pracodawcom zaś umożliwia znalezienie przyszłych pracowników.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz