Materiał Partnera

Taxi osobowe, czyli jak jeździć wygodnie po mieście bez samochodu

Taxi osobowe, czyli jak jeździć wygodnie po mieście bez samochodu

Taksówki osobowe to doskonały sposób na szybkie, a co ważniejsze wygodne przemieszczanie się po mieście. Dzięki nim można korzystać z dobrodziejstw samochodów, bez konieczności posiadania swojego własnego pojazdu. Dziś kilka słów o roli taksówek w codziennym życiu oraz dlaczego i kiedy warto korzystać z usług korporacji taksówkarskich.

Taksówka czy własny samochód?

Posiadanie samochodu nie dla każdego jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Nieposiadanie samochodu tak naprawdę ma wiele plusów – zaczynając od większej ilości gotówki w kieszeni, a kończąc na aspekcie ekologicznym. Jednak bywają sytuacje w życiu każdego obywatela zamieszkującego miasto, że te „cztery kółka” by się przydały. Niemniej jedna, w takich chwilach lepiej sięgnąć po telefon i zadzwonić po… taksówkę. Brzmi rozrzutnie i luksusowo? Być może, ale kiedy się nad tym głębiej zastanowić jest to rozsądne wyjście.

Porównując co jest tańsze – przejazd taksówką czy własnym samochodem, nie można skupiać się tylko na cenie jednostkowej. Owszem, koszt przejazdu taksówką na pierwszy rzut oka jest większy, jednak, gdy podliczymy go dla przejazdu własnym autem okazuje się, że nie jest wcale drogo. Aby ustalić cenę przejazdu prywatnym samochodem, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko cenę paliwa i jego spalanie podczas jazdy, ale również uwzględnić ubezpieczenie auta, koszty utrzymania auta w dobrym stanie oraz konieczność płatnego postoju w wielu strefach miasta – to wszystko przecież kosztuje.

Wybierając taksówkę płacimy tylko za usługę, nie musimy martwić się gdzie parkować, kiedy i za co wymienić opony na zimowe, ani czy wypadałoby już jechać na myjnię. Zamawiając przejazd taksówką osobową mamy wszystkie plusy samochodu – wygodę i szybkość podróżowania, w sensownej cenie. Korporacje pokroju Radio Taxi „Dwójki” pobierają opłatę początkową, która kosztuje mniej niż kubek kawy z popularnej sieciówki.

Taksówka osobowa, a oferta dla firm

Taxi osobowe cieszy się popularnością w świecie biznesu. Wiele firm korzysta na stałe z usług korporacji taksówkarskich, które chętnie przystają na ofertę stałej współpracy – często proponując atrakcyjne rabaty przy podpisaniu umowy. Dzięki temu pracownicy mogą szybko dostać się do biura lub na miejsce spotkania z klientem, jednocześnie nie przejmując się kwestią opłacania przejazdu. Korporacje często oferują swoim stałym partnerom w ramach umowy specjalne karty, dzięki którym można przeprowadzać bezgotówkowe transakcje. Jest to wygodne też dla pracownika, bo nie musi zbierać paragonów czy pokwitować potwierdzających przejazd, co ułatwia rozliczanie delegacji.

Odprowadzanie samochodów, czyli bezpieczny powrót do domu

Korporacje taksówkarskie oferują również ciekawą opcję, która pozwala bezpiecznie wrócić z imprezy nawet, jeżeli pojechaliśmy na nią własnym autem. Odprowadzanie samochodów to usługa niezwykle przydatna, gdyż nie musimy zostawiać auta na parkingu i wracać po niego następnego dnia po imprezie. Wystarczy zadzwonić po taxi, żeby przyjechało wybawienie w postaci dwóch taksówkarzy – jeden zabiera imprezowicza do domu, a drugi bezpiecznie odstawia jego auto pod wskazany adres. Szybko, sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie!

Opracowanie:
Kraków, Bobrowskiego 15 lok. 43
tel. 12 196 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz