Materiał Partnera

Tartak Sochor oferuje najwyższej jakości drewno budowlane

Tartak Sochor oferuje najwyższej jakości drewno budowlane

Drewno jest materiałem, które ma wszechstronne zastosowanie w wielu branżach. Jedną z podstawowych jest branża budowlana, która wykorzystuje drewno do tworzenia konstrukcji szkieletowych ścian, stropów, więźby dachowej itp. Często wykorzystuje się je jako element dekoracyjny lub wykończeniowy. Dziś skupimy się na drewnie jako materiale konstrukcyjnym. Wysokiej jakości drewno budowlane oferuje tartak Sochor z Brynicy.

Tartak Sochor – podstawowe informacje

Tartak Sochor powstał w 1978 r. Jego siedziba znajduje się w Brynicy w województwie opolskim. Wykorzystuje nowoczesne techniki suszenia i obróbki drewna, dzięki czemu może zaoferować klientom produkty najwyższej jakości. Zajmuje się sprzedażą drewna i materiałów stolarskich. Tartak specjalizuje się w produkcji drewna budowlanego, w tym więźby dachowej, desek, łat, kontrłat i krawędziaków, podbitek, desek elewacyjnych, a także desek podłogowych. Firma w swojej ofercie ma także drewno konstrukcyjne klejone oraz tarcicę suchą i kantówkę klejoną.

Drewno jako materiał konstrukcyjny – dlaczego warto?

Drewno jest bardzo docenianym materiałem w branży budowlanej. Wykorzystuje się je przede wszystkim jako materiał konstrukcyjny. W tym celu producenci najczęściej decydują się na wykonanie materiału z sosny. Jej właściwości zapewniają najwyższą trwałość wyrobów. Taki materiał idealnie nadaje się do budownictwa – dlaczego? Jedną z podstawowych zalet drewna jest jego stosunkowo niska cena idąca w parze z dużą wytrzymałością. Odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone drewno jest w stanie wytrzymać wiele lat. Duże znaczenie mają także mechaniczne i fizyczne właściwości drewna, dzięki którym jako materiał konstrukcyjny idealnie rozkłada ono ciężar budowli. Nadaje się ono nie tylko do budowy domów drewnianych, ale także jest świetnym materiałem wykorzystywanym do budowy domów murowanych.

Drewno konstrukcyjne – o czym powinieneś pamiętać?

Podczas zakupu drewna konstrukcyjnego należy pamiętać, aby dokładnie weryfikować jego jakość oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zostało ono zabezpieczone. Kluczowa jest impregnacja odpowiednimi preparatami. Aby zapewnić długą żywotność drewna konstrukcyjnego, a tym samym bezpieczeństwo i solidność konstrukcji budynku, trzeba zabezpieczyć je przed działaniem czynników biotycznych, takich jak owady, grzyby czy bakterie. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu drewna przed działaniem wilgoci. Bardzo ważne jest, aby drewno konstrukcyjne było też zaimpregnowane specjalnym preparatem przeciwogniowym – zapewni nam to bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Opracowanie:
Brynica, Młyńska 5
tel. 77 427 05 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz