Artykuł sponsorowany

Tarasy z drewna - modny element wyposażenia Twojej posesji

Tarasy z drewna - modny element wyposażenia Twojej posesji
Drewno na tarasie to materiał, który nie należy do najłatwiejszych w utrzymaniu, jednak wszelkie zabiegi pielęgnacyjne jakie trzeba wykonywać są warte zachodu. Nie da się ukryć, że ten surowiec ma ogromne walory estetyczne, a wykonany z niego taras stanowi nie tylko uzupełnienie, ale prawdziwą ozdobę domu.

Wyjątkowe miejsce

Taras to szczególna część każdej posesji. To tam domownicy spędzają letnie wieczory i ciepłe dni wolne. Na tarasie można zarówno odpocząć po trudach dnia, jak i świetnie bawić się z rodziną lub znajomymi. Pełni on więc zarówno funkcję użytkową, jak i reprezentacyjną. Z tych względów powinien być wykonany z najlepszych i najbardziej efektownych materiałów, takich jak drewno.

Drewno nie jest najwdzięczniejszym materiałem do budowy tarasu, ponieważ jego pielęgnacja jest bardzo pracochłonna. Jednak jest ono również wyjątkowo pięknym surowcem, dlatego warto zastanowić się nad jego wyborem – zachęca nasz rozmówca reprezentujący firmę Ecoax.

Jakie drewno?

Decydując się na budowę drewnianego tarasu warto dokładnie przemyśleć wybór konkretnego rodzaju drewna. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie jego gatunki nadają się do stworzenia tej konstrukcji. Można wybierać spośród polskich odmian, takich jak dąb, świerk, modrzew i sosna, jednak najlepszym wyborem w tym przypadku jest drewno egzotyczne, w tym tek, daglezja, massaranduba czy bangkirai (posiadają lepsze parametry użytkowe).

Przy wybieraniu drewna na taras należy wiedzieć, że lepiej sprawdzą się twarde gatunki drewna, ponieważ są one odporne na ścieranie, uszkodzenia i zarysowania. Istotna jest także odporność na wilgoć (największą mają dąb, tek i bangkirai). Co więcej,warto zadbać o to, by deski tarasowe były ryflowane, ponieważ zapewnia im to antypoślizgowość, a dodatkowo przyspiesza odprowadzanie wody z tarasu.

Największe zalety

Tarasy drewniane mają wiele zalet, dla których warto decydować się na ich budowę, pomimo wszelkich płynących z tego niedogodności. Przede wszystkim, drewno jest naturalnym materiałem, który pozytywnie wpływa na ludzi, ich nastrój, a nawet samopoczucie. Jest ciepłe i miłe w dotyku, jednak nie nagrzewa się w lecie – po drewnianym podłożu można więc chodzić boso, siedzieć na nim, a nawet leżeć. Ponadto, drewno amortyzuje upadki, co jest istotne szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, dla których wszelkiego rodzaju „wywrotki” są elementem każdego dnia.

Nie można też zapomnieć o tym, że drewno doskonale komponuje się z otoczeniem domu, niezależnie od prezentowanego przez niego stylu. To jego uniwersalność sprawia, że jest to materiał ponadczasowy, który nigdy nie wyjdzie z mody.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz