Materiał Partnera

Tanie zwiedzanie. Weekend w Dolnośląskiem!

Tanie zwiedzanie. Weekend w Dolnośląskiem!

Jesteś tak zwanym włóczykijem? Uwielbiasz samotne podróże lub kameralne wypady wraz z najlepszymi znajomymi? A może po prostu musisz odpocząć na łonie natury od miejskiego zgiełku i wyścigu szczurów? Wybierz weekend w województwie dolnośląskim – magicznym miejscu gór, rzek, lasów, torfowisk i dzikiej przyrody! Naładujesz tam akumulatory do dalszego działania i na pewno będziesz wracał tam częściej!

Świeradów-Zdrój – Twoje osobiste uzdrowisko!

Wybierając lokalizację weekendowego leniwego bądź aktywnego odpoczynku, warto przeanalizować kilka ważnych punktów. Najważniejszym z nich jest wybór odpowiedniego miejsca. Unikaj zatłoczonych kurortów oraz znanych na całą Polskę i Europę miejscowości wypoczynkowych. Wybierz miejsca bardziej kameralne, ale posiadające bogactwo atrakcji turystycznych i przyrodniczych. Jednym z takich miejsc jest Świeradów-Zdrój w województwie dolnośląskim, który znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od czeskiej granicy. Miasteczko to jest świetną alternatywą dla zatłoczonej Szklarskiej Poręby i ma status uzdrowiska! Potrzebujesz motywacji do dalszej pracy, nauki, studiów? To najlepsze miejsce, jakie możesz wybrać!

Zaleta numer jeden – tanie noclegi

Świeradów-Zdrój to miejsce, w którym można dobrze odpocząć za niewielkie pieniądze. Tanich noclegów jest bardzo dużo, ale niewiele jest miejsc, które za niską cenę kwater oferują naprawdę komfortowe warunki. Najlepszym wyborem na nocleg w tym rejonie jest pensjonat Harbulówka z przepiękną panoramą na niedoceniane Góry Izerskie (część Sudetów Zachodnich). Będziesz budził się wśród leśnych stoków pokrytych mgłą, a zasypiał po przyrodniczym seansie zachodzącego za górami słońca. Przy szukaniu spokojnego miejsca noclegu, w którym będziesz mógł rozmyślać i marzyć, pamiętaj o wyżywieniu. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pensjonatów bez oferty restauracyjnej, ale z zapewnionym aneksem kuchennym. Dzięki temu unikniesz spotkania z głośnymi wycieczkami i będziesz miał możliwość samemu ugotować regionalne danie – koniecznie zapukaj do góralskich drzwi z prośbą o odpowiednią recepturę. Poszerzysz swoje horyzonty smaku i poznasz fantastycznych ludzi! Być może zapragniesz zostać tam na zawsze?

Zalety numer dwa, trzy, cztery, pięć…

Świeradów-Zdrój nie słynie tylko z tanich noclegów, ale również z przepięknych walorów przyrodniczych. Góry Izerskie są specyficzne i często określane górami bagiennymi. Dzięki temu szlaki w tych górach wyróżniają się i dają niepowtarzalne doznania przyrodnicze. Drewniane kładki wśród torfowisk, jaskinie i puste kopalnie to atrakcje cieszące się dużym zainteresowaniem. Olbrzymią atrakcją są szlaki turystyczne, które są idealne do pieszych wycieczek. Zaprowadzą Cię one między innymi na Stóg Izerski z koleją gondolową. Innymi atrakcjami są wyciąg na Szrenicę, szlak Hali Szrenickiej, Złoty Widok oraz urokliwy Wodospad Kamieńczyka. Dla poszukujących leniwego odpoczynku przygotowano Dom Zdrojowy z Halą Spacerową o modrzewiowej konstrukcji. Rozważając wyjazd w Góry Izerskie pamiętaj, że jest to świetne miejsce wypoczynku o każdej porze roku – narciarze, rowerzyści i piesi podróżnicy będą wniebowzięci!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz