Materiał Partnera

Tanie noclegi w Czorsztynie i okolicach

Tanie noclegi w Czorsztynie i okolicach
Położone u stóp Pienin Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zbiornik retencyjny powstały po to, by chronić położone niżej tereny przed zalaniem wodami Dunajca, których poziom niebezpiecznie wzrastał wraz z roztopami i nadejściem wiosennych deszczy. Gdy do jego niezwykłej urody dodać liczne atrakcje dla fanów zarówno sportu, jak i historii, nie ma co się dziwić przybywającym tu tłumnie turystom. Czym kierować się przy wyborze noclegu, gdybyśmy chcieli do nich dołączyć?


Choć cena w ogromnej większości przypadków potrafi być czynnikiem decydującym o tym, w którym obiekcie się zatrzymamy, to na szczęście oferta tanich noclegów w Czorsztynie i okolicach okazuje się całkiem ciekawa. Warto więc zwrócić baczniejszą uwagę na inne aspekty, takie jak choćby lokalizacja hotelu czy pensjonatu.

Dobra baza wypadowa

Nie musi być on zresztą położony w samym Czorsztynie, by bez problemu dostać się zeń do znajdujących się w tej miejscowości ruin słynnego zamku. Planując pobyt w tej okolicy, dobrze jest zastanowić się, które atrakcje najbardziej nas interesują, i wybrać obiekt zlokalizowany dogodnie względem większości z nich. A do wyboru mamy jeszcze m.in. nie mniej słynne ruiny zamku w Niedzicy, rejsy statkiem wycieczkowym po Jeziorze Czorsztyńskim, lokalny skansen i muzeum etnograficzne czy infrastruktura opracowana pod kątem takich sportów jak rafting, offroad, moto- i paralotniarstwo, a także oczywiście narty i snowboard.

Noclegi zimą

W sezonie białego szaleństwa warto postawić na nocleg niedaleko ośrodka Czorsztyn-Ski położonego w Kluszkowcach – miejscowości usytuowanej na południowym skraju Gorców. To wszak najlepsza stacja narciarska w całym regionie. Nawet jeśli zaś nie mamy zamiaru zjeżdżać na deskach tutejszymi trasami, z pewnością warto choćby wjechać na górę Wdżar, wyciąg przebiega bowiem ponad dawnymi kamieniołomami, w których wydobywano swego czasu andezyt. Niezapomniane widoki gwarantowane!

Aby szybciej regenerować mięśnie zmęczone sportami – a także zwiedzaniem czy chodzeniem po górach – dobrze jest poszukać niedrogiego noclegu w miejscu, które oferuje możliwość skorzystania z sauny, jacuzzi czy groty solnej, a także usługi masażu oraz terapii manualnej (to również świetna opcja na okoliczność nie najlepszej pogody). Miejscem takim jest choćby zlokalizowany w sercu wspomnianego ośrodka hotel Pod Wulkanem, gdzie można nie tylko zatrzymać się na urlop, ale też zorganizować np. konferencję biznesową albo firmowe szkolenie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz