Materiał Partnera

Tanie noclegi. Gdzie ich szukać?

Tanie noclegi. Gdzie ich szukać?
Podczas każdego wyjazdu turystycznego, największym kosztem okazuje się nocleg, dlatego coraz częściej planowanie podróży zaczynamy od poszukiwania taniego miejsca zakwaterowania. Alternatywą dla ekskluzywnych i zarazem drogich hoteli, są hostele, prywatne kwatery, campingi czy coraz popularniejszy również w Polsce couchsurfing. Przyjrzyjmy się bliżej, gdzie możemy znaleźć tani nocleg?

Poszukiwania taniego noclegu najlepiej zacząć od Internetu. Tam bowiem znajdziemy najwięcej zróżnicowanych ofert, zarówno pod względem standardu wyposażenia, jak i odległości noclegu od centrum miasta. Pamiętajmy, że tanie noclegi to zazwyczaj noclegi o nieco niższym standardzie oraz nie znajdujące się w ścisłym centrum. Niemniej jednak warto z nich skorzystać, gdyż mają wiele innych zalet. Przekonaj się, jakich.

Hostele

Tanie noclegi znajdziemy przede wszystkim w hostelach. Tu obowiązuje prosta zasad; im więcej osób w pokoju, tym koszt noclegu jest mniejszy. To idealne rozwiązanie szczególnie dla młodych ludzi, którzy przy okazji mogą zawrzeć wiele nowych, ciekawych znajomości, zwłaszcza za granicą. W cenę zazwyczaj wliczone jest śniadanie. Hostele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom turystów; coraz częściej znajdziemy w nich pokoje jedno lub dwusobowe. Pamiętajmy jednak, że koszt noclegu w takim pokoju będzie wyższy, chociaż nadal mniejszy niż w hotelu.

Pokoje na wynajem

Równie dobrym rozwiązaniem jest turystyczne wynajęcie pokoju. Wyspecjalizowane firmy, takie jak firma ViBed, oferują noclegi w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z dostępem do ogólnych części lokalu, czyli łazienek i kuchni. Każde pomieszczenie zostało urządzone w hotelowym standardzie, zachowując jednocześnie domowy, przytulny klimat. Kuchnie i łazienki są w pełni wyposażone, dzięki czemu nie musimy martwić się codziennym funkcjonowaniem. Szczególnie atrakcyjne pokoje na wynajem znajdziemy w centrum Łodzi, przygotowane specjalnie pod turystów. Warto podkreślić, że tego typu oferta kierowana jest także do pracowników, firm oraz studentów.     

Campingi

Przez lata zapomniane, campingi znowu wracają do łask, gdyż stanowią jeden z najtańszych noclegów. Możemy spać w pełni wyposażonym domku campingowym lub we własnym namiocie. Chociaż kampingi są zazwyczaj usytuowane na obrzeżach miast, nie będziemy się tam nudzić, gdyż stanowią one miniaturowe miasteczka i centra rozrywki. Znajdziemy u bary, restauracje, boiska do gry w piłkę, strefy relaksu, sklepy oraz baseny.

A dla szukających wrażeń i lubiących alternatywne sposoby spędzania czasu, polecamy couchsurfing, czyli nocowanie na kanapie u gospodarza, w zamian za odwdzięczenie mu się tym samym w przypadku wizyty w naszym kraju.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz