Materiał Partnera

Tani remont – jak optymalizować koszty?

Tani remont – jak optymalizować koszty?

Gruntowe remonty wnętrz, najczęściej dotyczą przystosowania budynku mieszkalnego w stanie deweloperskim, do użytkowania, czy też przekształcania danych pomieszczeń, na powierzchnie biurowe. Niekiedy pełne modernizacje są związane ze zmianą aranżacji mieszkania uzyskanego drogą spadku po naszych bliskich. We wszystkich tych przypadkach termin „gruntowy remont”, może kojarzyć się z bardzo dużymi kosztami. Czy aby je obniżyć należy stosować tylko słabej jakości materiały? A może są inne sposoby? Poznaj je razem z nami!

Projekt jest najważniejszy

Jeśli zależy nam na znacznym zmniejszeniu kosztów całej inwestycji modernizacji wnętrz, powinniśmy podjąć współpracę z jednym, szeroko wyspecjalizowanym wykonawcą, który jest w stanie przeprowadzić wszystkie procesy inwestycyjne, również te związane z glazurnictwem. To właśnie doświadczone firmy remontowe, zawsze działają według ściśle opracowanych wraz z klientem projektów, które zakładają między innymi ustalenie bardzo restrykcyjnie przestrzeganego harmonogramu. On zaś pozwoli na zwiększoną szybkość logistyki prac, a to przełoży się na redukowanie kosztów usług remontowych. Dobry projekt pozwoli również na przeanalizowanie i wcześniejsze przygotowanie kosztorysu. W ten sposób otwierana jest możliwość szerokiego cięcia budżetu w związku z wykorzystywanymi materiałami, a także stosowanymi technologiami!

Optymalizacje kosztorysu

Jeśli mowa już o cięciu kosztów w związku z wykorzystywanymi materiałami, warto wiedzieć, że strategia ta nie polega na rezygnowaniu z wysokiej jakości danych wyrobów budowlanych. Wręcz przeciwnie, powinni one wyróżniać się swoimi najwyższymi deklarowanymi właściwościami technicznymi. Istotą optymalizowania kosztorysu, jest zatem postawienie na prostotę. Wnętrza w takim przypadku są bardziej minimalistyczne – nie myl z ekonomicznymi – np. pozbawione sufitów podwieszanych. Obniżenia kosztów można szukać w zasadzie wszędzie: płyta kartonowo-gipsowa, zamiast bloczków silikatowych; nowoczesne farby do ceramiki budowlanej, do renowacji płytek kuchennych; czy też zastosowanie parkietów zamiast płyt kamiennych. Dobra firma remontowa będzie w stanie zatem podsunąć tańsze, ale równie efektowne rozwiązania. Warto przy tym wiedzieć, że doświadczone przedsiębiorstwa współpracują z hurtowaniami, oferującymi dla nich rabaty, lub też okazjonalne zamienniki materiałowe. Każdy z nas powinien wiedzieć, że często w handlu płacimy bowiem za markę.

Cięcie kosztów za wykonanie usług

Warto wiedzieć, że dzisiaj dobre firmy remontowe przyjmują rocznie setki zamówień, dotyczących realizacji wnętrz pod klucz. Nie zależy im zatem na tym, aby przedłużać remonty i w ten sposób generować dla siebie większy zysk. Wręcz przeciwnie, najlepsze przedsiębiorstwa remontowe – za takie można uznać firmę Raf Bud z Będzinadzięki wykorzystywaniu nowatorskich technik prac, a także innowacyjnego sprzętu, są w stanie wykonywać działania błyskawicznie. Przykładem może być zastosowanie gładzi maszynowych!

Opracowanie:
Będzin, Energetyczna 10a lok. 11
tel. 512 201 978
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz