Artykuł sponsorowany

T. Drzazga Roboty ogólnobudowlane: Na co zwrócić uwagę przy wykopach fundamentowych?

T. Drzazga Roboty ogólnobudowlane: Na co zwrócić uwagę przy wykopach fundamentowych?

Wykopy ziemne to jeden z pierwszych etapów budowy wielu obiektów budowlanych. Prace ziemne na budowie służą przygotowaniu terenu pod główne prace. W przedsiębiorstwie Tomasza Drzazgi Roboty Ogólnobudowlane możesz liczyć na fachowe przeprowadzenie wykopów fundamentalnych, a także innego rodzaju prac ziemnych. Kiedy wykonuje się roboty ziemne przy budowie?

W jaki sposób prowadzić wykopy pod fundament?

Wykopy pod fundament poprzedzają etap wznoszenia ścian. Mogą być wykonane samodzielnie, choć zdecydowanie korzystniej, szybciej i taniej jest wynająć koparkę z operatorem. Jak dowiedzieliśmy się w firmie Tomasza Drzazgi Roboty Ogólnobudowlane z Lublina mało kto zdaje sobie sprawę, jakiej precyzji i wprawy operatorskiej wymaga prowadzenie wykopów pod fundamenty. Kluczowe jest nie tylko manewrowanie sprzętem, ale umiejętne odczytanie informacji zawartej w dokumentacji technicznej budynku.

Specjaliści ze wspomnianej firmy, która od  1998 roku specjalizuje się we wszelkich pracach ziemnych podkreślają, że prace ziemne nie powinny odbywać się w dni deszczowe, zwykle wykonuje się je między kwietniem a październikiem, choć łagodne zimy sprawiają, że coraz częściej okres ten ulega znacznemu wydłużeniu. Warto jednak pamiętać, że na siłę ich prowadzenie zimą może zemścić się poważnymi wadami konstrukcji betonowej.

Jakie maszyny używane są do wykopów pod fundamenty?

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w przedsiębiorstwie Tomasza Drzazgi dowiedzieliśmy się, że sprawdzonym pojazdem budowlanym do robót fundamentowych jest minikoparka z łyżką roboczą do 1 m lub koparkę. W przypadku ław fundamentowych wykonuje się je po zdjęciu ziemi roślinnej (humusu.), który zwykle ma grubość 20-40 cm.

Jak informuje nas nasz rozmówca niezwykle ważne jest, aby operator koparki pilnował poprawności przeprowadzenia operacji zdjęcia wierzchniej warstwy ziemi w sposób taki, aby nie zmieszać jej z kolejną warstwą. Gdyż humus często wykorzystuje się do podsypania terenów przed posesją w miejscach o znacznych różnicach poziomów.

Opracowanie:
Lublin, Prosta 28
tel. 604 644 640
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz