Materiał Partnera

Szybkie i sprawne malowanie metodą proszkową, dzięki farbom i urządzeniom od autoryzowanego dystrybutora TANGRA

Szybkie i sprawne malowanie metodą proszkową, dzięki farbom i urządzeniom od autoryzowanego dystrybutora TANGRA

Malowanie proszkowe dzięki nakładaniu naprawdę mikroskopijnych cząsteczek farby pozwala uzyskać nieskazitelnie równą i gładką powierzchnię. Jest wykorzystywane w wielu branżach (np. lakiernictwie samochodowym) i nie emituje szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników. Stosowanie kabin proszkowych pozwala na pokrycie naprawdę dużych powierzchni przy zużyciu minimalnej ilości materiału. Co oferuje nam TANGRA?

Ręczne systemy malowania proszkowego

Do systemu ręcznego zalicza się różnego rodzaju pistolety. Pozwalają one na wytworzenie naelektryzowanych cząsteczek farby o średnicy od 20 do 100 mikrometrów, które momentalnie osadzają się na przewodzących powierzchniach. W przypadku malowania małych powierzchni doskonale sprawdzi się aplikator NORDSON VANTAGE, który jest bardzo lekki i precyzyjny. Jego obsługa jest łatwa, dlatego mogą go używać nawet osoby nieposiadające dużego doświadczenia. Również czyszczenie i konserwacja urządzenia nie należą do skomplikowanych, ze względu na uproszczoną budowę i niewielką ilość części urządzenia, mających styczność z proszkiem.

Automatyczne systemy malowania proszkowego

Systemy automatyczne są przeznaczone dla przedsiębiorstw, które zajmują się lakiernictwem na większą skalę. Ich efektywność jest zdecydowanie lepsza i działają szybciej niż pistolety ręczne. Dobrze się spisują zarówno w przypadku części samochodowych, jak i mebli oraz różnego rodzaju drobnej galanterii.

Kabiny proszkowe

Sklep ma w ofercie dwa podstawowe rodzaje kabin: klasyczne PCV oraz wyposażone w filtr odzyskujący. Filtr pozwala na za zminimalizowanie strat proszku oraz wysoką efektywność odzysku. Kabiny NORDSON są z powodzeniem używane na całym świecie. Firma TANGRA oferuje również części zamienne do całej gamy sprzętów NORDSON oraz profesjonalny serwis tychże urządzeń.

Farby TEKNOS oraz JOTUN

TANGRA ma do zaproponowania farby dwóch głównych i zaufanych producentów. Jest to klasyczna JUTON oraz nieco bardziej innowacyjna TEKNOS. Ta druga zyskała swoją popularność głównie dzięki wysokiej wydajności oraz zdecydowanie mniejszej toksyczności. Obie farby są wyjątkowo trwałe i dostępne w wielu kolorach oraz odcieniach.

Dodatkowe akcesoria

W sklepie znajdziemy również wszelkie dodatkowe akcesoria, które będą pomocne podczas wykonywania prac lakierniczych metodą proszkową. Są to mierniki grubości powłok, osuszacze, zbiorniki fluidyzacyjne, a także odzież ochronna. Kombinezony zostały stworzone w taki sposób, aby być antystatyczne. Uniemożliwia to przytwierdzanie się proszku do ich powierzchni, co często ma miejsce w przypadku klasycznych ubrań roboczych. 

Opracowanie:
Poznań, Karpia 10-12
tel. 606 571 834
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz