Artykuł sponsorowany

Szukasz najlepszego ogrzewania? O zaletach pompy ciepła oraz pieca na gaz do domu opowiadają eksperci z firmy Eko Serwis

Szukasz najlepszego ogrzewania? O zaletach pompy ciepła oraz pieca na gaz do domu opowiadają eksperci z firmy Eko Serwis

Postępujące zatrucie środowiska wymusiło wprowadzenie zakazu sprzedaży i używania kotłów o klasie energetyczno-emisyjnej niższej niż piąta. Konieczna jest więc wymiana niektórych instalacji na takie, które zapewniają wysoką wydajność przy jednoczesnej, niskiej emisji spalin. Wymogi te spełniają między innymi bezemisyjne pompy ciepła oraz niskoemisyjne kondensacyjne piece gazowe. O zaletach obydwu rozwiązań opowiadają eksperci z firmy Eko Serwis.

Plusy ocieplania domów pompą ciepła

Zasada działania pompy ciepła opiera się na wykorzystaniu energii termicznej, pobranej z naturalnych źródeł: powietrza, wody lub gruntu. Budowa urządzenia bazuje na nieustannym przepływie medium w specjalnej instalacji. W dolnym źródle energii znajduje się parownik. Czynnik roboczy, znajdujący się w postaci gazowej, przejmuje energię i przemieszcza się do sprężarki, której zadaniem jest zwiększenie ciśnienia i temperatury medium. To, po dotarciu do skraplacza zmienia swoją postać na ciecz, oddając przy tym energię, którą przejmuje górne źródło pompy. Po przepłynięciu przez zawór rozprężny czynnik roboczy ponownie przyjmuje postać gazową, a następnie trafia do dolnego źródła energii i cykl się powtarza. Pozyskiwana podczas zmiany medium energia przekazywana jest do wody, znajdującej się w instalacji grzewczej budynku. Ogrzana w ten sposób ciecz wpływa do zamontowanych w pomieszczeniach wymienników ciepła, które dzięki temu ogrzewają pomieszczenia.

Pompa ciepła potrzebuje do sprawnego działania jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej i jest w pełni bezobsługowa, a więc wygodna, a przy tym bezpieczna. Nie emituje ponadto szkodliwych substancji. Dzięki połączeniu instalacji na przykład z fotowoltaiką zapewnia darmowe, skuteczne ogrzanie zarówno budynku, jak i wody użytkowej. Urządzenie jest niezwykle żywotne i zajmuje niewiele miejsca.

– informuje ekspert z firmy Eko Serwis w Płońsku, zajmującej się montażem pomp ciepła, pieców gazowych i na pellet oraz stacji uzdatniania wody, a także instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Zalety pieców gazowych do domów

Polacy chętnie sięgają także po nowoczesne, kondensacyjne kotły gazowe. Urządzenia te, w odróżnieniu od tradycyjnych pieców na gaz, po spaleniu medium nie wyrzucają spalin od razu na zewnątrz, ale najpierw odbierają z nich dodatkową ilość ciepła, która zostaje następnie wykorzystana do ogrzania wody użytkowej, generując tym samym oszczędności rzędu nawet trzydziestu procent. Ocieplanie gazem z użyciem kotłów kondensacyjnych gwarantuje więc posiadanie zarówno centralnego ogrzewania, jak i ciepłej wody niskim kosztem, stanowiąc doskonałą alternatywę dla węglowych pieców do kotłowni. Co więcej, nowoczesne modele mają kompaktowe wymiary i elegancki wygląd, dlatego można je zainstalować w mieszkaniu, na przykład w łazience, kuchni czy korytarzu, zaś kotłownię przeznaczyć do innych celów.

Piec na gaz doskonale sprawdzi się w tych budynkach, które posiadają przyłącze z sieci gazowniczej. Do niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania zaliczyć można fakt, że urządzenie jest w zasadzie bezobsługowe. Reguluje się samo w zależności od zapotrzebowania na ciepło i wymaga jedynie dokonywania corocznych przeglądów technicznych. Piece gazowe do domu można z powodzeniem łączyć zarówno z istniejącym systemem instalacji ściennej, jak i niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym. Doradztwo w zakresie wyboru sposobu ogrzewania oraz montaż instalacji i urządzeń, a także ich późniejszy serwis oferuje firma Eko Serwis w Płońsku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży