Materiał Partnera

Szlachetnie, nieszlachetne

Szlachetnie, nieszlachetne

Sporo książek napisano o leczniczych właściwościach kamieni – minerałów. Niektóre są nawet spożywane w formie nalewek lub proszku. Ich cudowne działanie, co prawda, nie jest poparte żadnymi dowodami, nikomu jednak jeszcze nie zaszkodziły a wiadomo, wiara czyni cuda. Kupując biżuterię dość często oprócz niezaprzeczalnego piękna kusi nas także wpływ bransoletki, czy zawieszki na nasz organizm. I słusznie, jak się stroić to zdrowo.

Tajemnica kamieni

Usługi jubilerskie nie ograniczają się wytwarzaniem biżuterii z diamentów i złota, by zwrócić uwagę klientów sięgają po interesujące minerały, rzadkie kamienie i ciekawą obróbkę. Zachętą dla kupujących są właściwości i wpływ na ludzki organizm. Lubimy wierzyć, że bransoletka przyniesie nam szczęście lub wyleczy z dolegliwości.

  • Awenturyn - przyciąga do właściciela bogactwo i obfitość. Kamień ten wspaniale uzdrawia nasze emocjonalne rany. Przejawia intensywne uspokajające działanie. Jednak szczególnie skuteczny jest w uwalnianiu nas od leków i obaw.
  • Turkus to swojego rodzaju anioł stróż – gdy jego właściciel jest chory, kamień ten zmienia barwę – blednie i szarzeje, daje impuls do tego, by zadbać o własne zdrowie i udać się do lekarza.
  • Koral - jako lek na popularne choroby, wykorzystywany był najczęściej w walce z chorobami kobiecymi, takimi jak:

              - obfite menstruacje

              - zaburzenia miesiączkowe

              - niepłodność

  • Magnezyt - wspomaga przyswajanie magnezu w organizmie, ma działanie odkwaszające, szczególnie w problemach za zgagą. Pomaga pozbyć się nadmiaru wody i metali ciężkich z organizmu, wspomaga układ limfatyczny. Działa odprężająco  i rozkurczowo w napadach astmy, kolki wątrobowej, migrenie, bólu głowy i żołądka. Działa rozkurczowo podczas porodu.  Działa wspomagająco w problemach z układem kostnym i zębami.
  • Granat - ma dużą siłę regeneracyjną, która oczyszcza czakry i wspomaga cyrkulację energii w cały organizmie. Stymuluję instynkt przetrwania, dodaje odwagi, nadziei i siły wewnętrznej. Zwiększa siłę woli i wiary w siebie, a oprócz tego wyostrza percepcję i jasność umysłu. Przynosi optymizm, wzmaga chęć życia, ożywia uczucie nadziei na przyszłość i miłości do życia dlatego skutecznie leczy stany depresyjne, melancholię i smutek.
  • Szafir - osoby noszące szafiry ma on uczynić szczęśliwymi i odważnymi. W średniowieczu uważano nawet, że kamień ten pomaga oddalać złe duchy i magiczne zaklęcia.
  • Agat - Przykładanie agatu do zamkniętych powiek może zmniejszyć pieczenie i podrażnienie, świąd oczu, uczucie swędzenia towarzyszące zespołowi suchego oka, a nawet w zaćmie. Agat zmniejsza również wysypki skórne, świąd (również ten po ukąszeniach), pomaga goić się ranom, oparzeniom, usuwa pęcherze, przyspiesza wchłanianie się krwiaków. Sprawdza się też przy problemach z jelitami (usuwa wzdęcia, likwiduje biegunkę), wątrobą i układem moczowym (pomaga wydalić kamienie nerkowe, zmniejsza dokuczliwe objawy zapalenia pęcherza i nerek).

Oczywiście właściwości zdrowotnych powyższe kamienie mają więcej. Istnieją również hematyty, rodonity, jaspisy i inne kamienie - minerały.

Nie ma potrzeby obwieszania się kamieniami, wystarczy mała, gustowna bransoletka, by zdrowotne właściwości działały na nasze ciało.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz