Materiał Partnera

Szkło w kuchni. Jak je zastosować, by pięknie się prezentowało?

Szkło w kuchni. Jak je zastosować, by pięknie się prezentowało?

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej rezygnuje się z klasycznych kafelków. Zamiast nich popularnym rozwiązaniem stają się specjalne panele szklane. Oczywiście, by zastosować je w kuchni, w pobliżu na przykład kuchenni gazowej, takie szkło musi być poddane odpowiedniej obróbce. Jeśli jednak wybierzemy odpowiednie panele szklane, to długo będziemy się cieszyć ich eleganckim wyglądem i funkcjonalnością.

Piękna dekoracja

Nowoczesne panele szklane, stosowane w kuchniach, mogą być doskonałą dekoracją. Bardzo dużą popularnością cieszą się panele szklane z nadrukiem – znajdziemy je na przykład w ofercie SPECULO. Bardzo dobrze prezentują się szklane panele z różnego rodzaju motywami przedstawiającymi naturę – na przykład z soczyście zielonymi źdźbłami trawy. Dzięki temu nasza kuchnia przez cały rok będzie wypełniona pozytywną energią. Eleganckim rozwiązaniem są także panele szklane w jednym kolorze. Szkło daje nam wiele możliwości – możemy uzyskać efekt wysokiego połysku, pasujący do nowoczesnych wnętrz, albo ciekawie prezentujące się wykończenie matowe.

Zalety paneli szklanych w kuchni

Dlaczego coraz chętniej decydujemy się na panele szklane, które zastępują tradycyjne kafelki? Kluczowe znaczenie ma tu ma przede wszystkim wygoda. Panele szklane znacznie łatwiej niż kafelki utrzymamy w czystości. To jedna duża, płaska powierzchnia, bez zakamarków, w których mógłby zbierać się brud. Poza tym szklane panele można szybciej zamontować, dlatego to idealne rozwiązanie dla tych, którzy planują błyskawiczny remont. Pamiętajmy jednak, że nie każde szkło nadaje się do kuchni – musi to być szkło specjalnie przygotowane, hartowane, stworzone tak, by przetrwało wszystko to, co dzieje się w kuchni.

Inne zastosowania szkła w mieszkaniu

Szkło, jako niezwykle szlachetny materiał, sprawdzi się także w wielu innych zastosowaniach. Pomijając już te tak oczywiste, jak na przykład drzwiczki szafek czy po prostu drzwi znajdujące się wewnątrz domu, szkło można też zastosować jako świetną dekorację. Ważne jednak, by takie elementy były bardzo starannie wykonane. Warto wspomnieć, że szkło sprawdzi się też w łazience. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio prysznice typu walk-in, które oddzielają od reszty łazienki piękne, dekoracyjne panele szklane. W łazience szkło sprawdza się równie dobrze jak w kuchni – tu również znaczenie ma przecież przede wszystkim nie tylko wysoka estetyka, ale i łatwość utrzymania tych paneli w czystości.

Opracowanie:
Łabiszyn, Powstańców Wielkopolskich 25 lok. 15
tel. 669 925 637
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz