Artykuł sponsorowany

Szkło w budownictwie – zastosowanie i specyfikacja

Szkło w budownictwie – zastosowanie i specyfikacja

Szkło w budownictwie jest wyznacznikiem nowoczesnego stylu wnętrzarskiego, a także architektonicznego, które na stałe wpisało się w aranżację przestrzeni mieszkalnych, biurowych, publicznych, czy pracowniczych. Olbrzymią zaletą szkła budowlanego jest jego wysoka jakość i trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości, niepowtarzalna estetyka, a także brak ograniczeń produkcyjnych – mnogość różnorodnych wzorów i kształtów.

Zastosowanie szkła budowlanego i jego rodzaje

Szkło budowlane wykorzystywane jest w budownictwie i aranżacji wnętrz od wielu lat. Staje się ono wyróżnikiem architektury dwudziestego pierwszego wieku, a pojawia się w przestrzeniach publicznych – urbanistycznych, a także mieszkalnych. Najczęściej można je spotkać w formie szklanych elewacji budynków, balustrad szklanych, przeszkleń ścian, daszków ozdobnych (np. nad wejściem do hoteli), czy też jako kabiny prysznicowej, gabloty sklepowe i muzealne, lustra, okładziny, podłogi, szyby windowe. Zastosowanie szkła budowlanego jest tak szerokie dzięki niezwykłej estetyce produktów, które idealnie wpasowują się w architekturę nowoczesną, jak i tę retro. Szkło ozdobne wykorzystywane jest często przy renowacjach kamienic, kiedy to jedna ściana jest wyburzana i zastępowana ogromnym przeszkleniem. Nie tylko walor estetyczny jest ważny przy wyborze tego typu rozwiązań. Najważniejsze zdaje się bezpieczeństwo użytkowe i trwałość wyrobów różnego typu. Dzisiejsza obróbka szkła wykorzystuje jego hartowanie, gięcie, laminowanie czy zbrojenie – szkło budowlane wykazuje wysoki współczynnik twardość (dla szkła płaskiego jest to około 5-7 punktów w skali Mohsa). Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem elementów architektonicznych bądź wnętrzarskich ze szkła, nawiąż współpracę z kreatywną firmą GLASIMO, która słynie z niepowtarzalnych projektów oraz realizacji.

Kolory i wzory szkła budowlanego

Nowoczesna technologia produkcyjna pozwala na przygotowywanie wyrobów szklanych do wnętrz o różnych kształtach, kolorach i wzorach. Najlepsze firmy producenckie i dystrybutorskie są w stanie zaprojektować produkty zgodne z indywidualnymi preferencjami klienta. Jeśli chodzi o ich kolor, uzyskuje się go poprzez wzbogacenie materiału o określone pierwiastki: miedź nadaje koloru niebieskiego, chrom zielonego, mangan fioletowego, żelazo żółtobrązowego, kobalt intensywnego niebieskiego bądź różowego, selen różowego, a prazeodym jasnozielonego. Nie tylko pierwiastki wpływają na kolor szkła budowlanego. Pozwala to również innowacyjna technika druku cyfrowego, który nanosi na szkle farby ceramiczne. Dzięki temu można wytworzyć konkretne wzory takie jak m.in. różne kształty geometryczne, motywy kwiatowe, motywy w stylu art deco, czy zdobienia przypominające wizualnie drewno bądź kamień ozdobny. Najlepsze firmy są w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom klienta, a ci mają możliwość dostarczenia własnych projektów wzorów przeznaczonych do naniesienia na szkło budowlane (typy pliku projektu: .jpg, .pdf, .Al, .APS, .TIFF o min. rozdzielczości 300 dpi).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz