Artykuł sponsorowany

Szkło w aranżacji wnętrz

Szkło w aranżacji wnętrz

Szkło jest bardzo interesującym materiałem, który w aranżacji wnętrz może być wykorzystywany na wiele sposobów. Jednym z ciekawszych pomysłów na użycie szkła we wnętrzach jest tworzenie z tego materiału ścianek działowych i przegród. Szkło wyróżnia się czystą, neutralną strukturą. Przepuszcza światło, jest higieniczne, można je barwić, a dzięki nowoczesnym metodom produkcji jest wyjątkowo trwałe.

Szklane ścianki i panele ścienne

Do najbardziej popularnych sposobów wykorzystania szkła w urządzaniu wnętrz zaliczają się wykonane z niego zasłony prysznicowe oraz przesuwne panele. Już od wielu lat montuje się je na krawędzi wanny, by stworzyć swego rodzaju kabinę wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca jednocześnie na wannę i prysznic.

Poza łazienkami jednak szklane ścianki doskonale zaprezentują się również w pokojach, np. jako przegrody oddzielające część jadalną salonu od wypoczynkowej lub też wyznaczające strefę sypialną w lofcie. Możliwości tworzenia takich ścianek jest wiele, a dzięki różnorodności szkła można też wykorzystywać je w celu podkreślenia charakterystycznego designu.

W ofercie firm takich jak Szklar-Bud. ZU. Michalina Krzysiak znajduje się między innymi szkło float, refleksyjne i barwione w wielu kolorach oraz w różnych grubościach. Dostępne jest też szkło specjalnie hartowane, które doskonale sprawdza się w miejscach podwyższonego zagrożenia stłuczeniem.

Jednym z nowoczesnych trendów jest wykorzystywanie szklanych paneli w zastępstwie tradycyjnej glazury pomiędzy szafkami kuchennymi. Specjalne grube i hartowane szyby wyposaża się w otwory, które pozwalają na trwałe przykręcenie do ściany. Szkło może być barwione, dzięki czemu tworzy ciekawe uzupełnienie wystroju wnętrza. Może też być gładkie, a wówczas atrakcyjnym jego dopełnieniem będą samoprzylepne fototapety i naklejki.

Lustra i witraże

Stałym, znajdującym się w niemal każdym domu elementem ze szkła jest lustro. Zazwyczaj pełni ono funkcje praktyczne, ale przy odrobinie pomysłowości lustrzana tafla może też być ciekawym pomysłem na urozmaicenie wystroju lub sposobem na optyczną zmianę wielkości pomieszczenia. To proste, a zarazem bardzo skuteczne rozwiązanie. Uzyskanie optycznie większego wnętrza wymaga powieszenia dwóch luster na przeciwległych ścianach. Tym sposobem można „powiększyć” łazienkę, przedpokój, a nawet salon. Lustrzane fragmenty świetnie nadają się także do klejenia kul dyskotekowych, lśniących lamp i żyrandoli, opraw obrazów i innych tego typu dekoracji.

Ciekawą, choć już nieco zapomnianą formą są też szklane witraże. Od niedawna zyskują one swoje drugie życie, trafiając do prywatnych domów jako element dekoracji pomieszczeń. To nie tylko atrakcyjne kolorowe okienka w drzwiach wejściowych czy okna w sypialni. Witrażami można też wypełniać przestrzenie drzwi wewnętrznych, a jednym z ostatnich trendów jest konstruowanie takich kolorowych ścianek w dużych łazienkach. Nowoczesne witraże nie muszą mieć kolorowych wzorów, ale mogą być np. kompozycją złożoną z figur geometrycznych w popularnym stylu pop-art. Wielokolorowe szybki nie tylko ozdobią wnętrze, ale też stworzą przyjemny nastrój, barwiąc przepuszczane światło.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz