Materiał Partnera

Szklane wnętrza – prostota, elegancja i nowoczesność

Szklane wnętrza – prostota, elegancja i nowoczesność

Nowoczesne budownictwo dwudziestego pierwszego wieku wyróżnia się wykorzystaniem dużej ilość szkła. Jest ono wykorzystywane nie tylko na coraz to większe okna, czy półprzezroczyste elewacje, ale również ma swoje szeroki zastosowanie w architekturze wnętrz – zarówno przestrzeni mieszkalnych, instytucjonalnych, jak i firmowych. Zaczerpnij inspirację i zapoznaj się z magią szkła w kuchni, łazience, holach, czy korytarzach.

Rodzaje wykorzystywanego szkła

Szkło, które można spotkać wewnątrz budynków, musi posiadać odpowiednie własności techniczne. To dlatego najczęściej wykorzystuje się tak zwane szkło laminowane – szkło bezpieczne – które jest przystosowane do bardzo natężonej eksploatacji. Wyroby te muszą być odporne na wysokie temperatury, parę wodną, a także uszkodzenia mechaniczne – odporne na zbicie, czy zarysowania. Warto wiedzieć, że tego typu szkło można zakupić tylko od wyspecjalizowanych dystrybutorów i producentów. Jednym z nich jest renomowana firma Glass Market, która zapewnia swoim klientom instytucjonalnym i indywidualnym różnego rodzaju produkty dedykowane do aranżacji wnętrz. Są nimi między innymi: szkło laminowane bezbarwne, półprzezroczyste lub z różnego rodzaju wzorami/nadrukami – wybrane z katalogu, lub przygotowane na specjalne zamówienie według własnego projektu zleceniodawcy.

Garść inspiracji

Dzisiejszy materiał budulcowy, jakim jest szkło laminowane, pozwala wykorzystać je w zasadzie w każdym pomieszczeniu domu, a także w galeriach handlowych, szkołach, bibliotekach, urzędach i innych instytucjach publicznych. Bardzo często szkło stanowi panele kuchenne, które umieszczane są zamiast glazury – istnieje możliwość wykonania pod szkłem interesujących fototapet 3D, co stało się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszym trendem wnętrzarskim. Szkło laminowane świetnie nadaje się również na wypełnienie balustrad schodowych i tarasowych, na przeszklenia kabin prysznicowych, a także na wykonywanie pokryć całych ścian!

Wysoka estetyka szkła

Największą zaletą szkła w różnych pomieszczeniach jest jego wysoka estetyka. Szkło idealnie komponuje się z drewnem, glazurą, elementami stalowymi, a także kamieniami naturalnymi. Dzięki niemu przestrzenie stają się bardziej nowoczesne, sterylne, a także optycznie powiększone – szkło nadaje blasku i otwiera przestrzeń, dlatego sprawdza się zarówno w dużych obiektach przeznaczenia publicznego, jak i w małych mieszkaniach. Przy wyborze szkła laminowanego, należy jednak odpowiednio dobrać jego fakturę, kolor oraz styl dekoracyjny. Na rynku obecna są różne rodzaje szkła: lakierowane z gładką, połyskliwą powierzchnią, szkło mleczne, lustra weneckie, klasyczne lustra srebrne, satynowe szkło ze wzorami, szkło półprzezroczyste, a także prawdziwy hit – szkło kolorowe. To ono najczęściej wybierane jest do zabudowy garderoby, czy pokrywania ścian. Szklane panele ścienne w korytarzu w jednym wybranym kolorze i z odpowiednim oświetleniem wzbudzą podziw u wszystkich zaproszonych do Twojego domu gości!

Opracowanie:
Warszawa, Strażacka 92
tel. 22 611 93 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz