Artykuł sponsorowany

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar

Projektowaniem i wykonawstwem szklanych kabin na wymiar zajmują się dzisiaj firmy szklarskie, które posiadają również kompetencje w przygotowywaniu aranżacji szklanych w kuchni, biurach korporacyjnych, czy przestrzeniach publicznych. Szkło jest bowiem uznawane za materiał premium, który świetnie harmonizuje się z wnętrzami wykonanymi w różnym stylu. Kabiny prysznicowe na specjalne zamówienie są zaś znacznie wydajniejsze niż te kupowane w sklepach. 

Projekt kabiny prysznicowej

Firma zajmująca się projektowaniem i wykonawstwem kabiny prysznicowej na wymiar bierze pod uwagę wiele czynników. Są nimi: wielkość pomieszczenia, rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, poziom oświetlenia wnętrza, zastosowane materiały wykończeniowe, rodzaj podłogi oraz indywidualne gusta zamawiającego. Istotne jest to, że cały projekt najczęściej opiera się o dokumentację architektoniczną pomieszczenia, a czasem także wizję lokalną, która pozwala na przygotowanie wizualizacji komputerowych. Jeśli chodzi o same rozwiązania konstrukcyjne na etapie projektowania, warto wiedzieć, że dzisiaj tylko najlepsze firmy szklarskie są w stanie zapewnić interesujące projekty. Wiele z nich zapewnia pracownia Alu-Glass, która ma za sobą wiele wykonanych inwestycji kabin prysznicowych: przesuwanych kątowo z dwiema ściankami stałymi, uchylnych prostych (zawiasy szkło-szkło), uchylnych kątowych (zawiasy szkło-ściana), kątowych z drzwiami składanymi, czy też kabin wolnostojących. Założenia konstrukcyjne, czy  wzornicze zawsze są ustalane wcześniej z klientem, który swoją kabinę będzie mógł razem z profesjonalistami dopasować do wnętrza w stylu skandynawskim, naturalistycznym, wiejskim, nowoczesnym, awangardowym, industrialnym, klasycznym, czy też kolonialnym. Warto wiedzieć, że dzisiaj jedynymi ograniczeniami przy projektowaniu kabin prysznicowych, a także innych konstrukcji szklanych – ścian działowych, luster, paneli kuchennych, balustrad schodowych/ tarasowych, zadaszeń – są budżet, a także wyobraźnia.

Szkło na kabiny prysznicowe

Rodzajami surowców na szklane kabiny prysznicowe są szkło satynowane, antisole, float, optiwhite czy timeless. Mogą one posiadać odmienne grubości i kolory, a także elementy zdobnicze, czy też powłoki zabezpieczające – np. antykorozyjna. Warto jednak przy tym wiedzieć, że uniwersalnym materiałem do wykonywania kabin prysznicowych, jest odporne na zbicie i stłuczenia szkło hartowane o grubości 8-10 milimetrów. Projekty zawsze zakładają również wybór kolorystyczny oraz rodzajowy lakierowanych okuć z szerokiej palety barw RAL – minimalistyczne projekty powinny maskować wszelkiego rodzaju elementy inne niż szklane (np. stal), a te awangardowe powinny rządzić się prawem kontrastu i wyróżnienia. Osoby, które nie są przekonane do usług wykonawstwa na specjalne zamówienie kabin prysznicowych ze szkła – np. bez brodzika – powinny wiedzieć, że dzisiejsze materiały szklane wykorzystywane w budownictwie, a także metody montażu gwarantują uzyskanie maksymalnej szczelności konstrukcji łazienkowych .

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz