Materiał Partnera

Szeroko wykorzystywane metale kolorowe

Szeroko wykorzystywane metale kolorowe

Metale kolorowe mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, wykorzystuje się je do produkcji poszczególnych elementów czy nawet całych maszyn lub urządzeń. Wysokiej jakości taśmy czy blachy do zastosowań przemysłowych wymagają odpowiedniego, nowoczesnego parku maszynowego do produkcji, dzięki czemu zapewniają parametry na właściwym, wysokim poziomie. Jakie jeszcze wyroby wykonują profesjonaliści?

Wyroby aluminiowe

Jednym z najważniejszych metali nieżelaznych jest aluminium, które wykorzystywane jest szeroko w przemyśle. Tworzy się z niego m.in. wysokojakościową blachę aluminiową czy folię – wyroby te stosowane są w wielu różnego rodzaju urządzeniach, maszynach i nie tylko. Lekki materiał, który dodatkowo jest odporny na korozję i można go bez większych problemów obrabiać za pomocą cięcia, kucia czy walcowania, świetnie sprawdza się np. w budownictwie maszyn. Folie aluminiowe stosowane są do pakowania produktów spożywczych, natomiast blachy wykorzystywane są do produkcji okładzin elewacyjnych, fasad okien, pokryć dachowych czy nawet w niezwykle wymagającym przemyśle okrętowym i motoryzacyjnym. Wysokiej klasy elementy z metali kolorowych takich jak aluminium produkuje w sposób profesjonalny firma Hydro Aluminium Rolled Products, która jest w stanie wykonać wlewki do wytłaczania czy całe arkusze aluminium. Blachy wysokojakościowe proponowane przez renomowanych producentów wykorzystywane są nie tylko do zastosowań przemysłowych, ale też do wymienników ciepła, gdzie również sprawdzają się aluminiowe folie.

Specjalistyczny park maszynowy

Realizacja wyrobów z metali kolorowych nie jest zadaniem prostym. Wymaga od zakładu produkcyjnego dostępu do nowoczesnych maszyn – rozbudowane zaplecze techniczne pozwala na tworzenie blach aluminiowych czy folii o określonych parametrach. Obróbka aluminium wymaga też umiejętności i wiedzy operatorów – wykwalifikowany personel jest kolejnym elementem profesjonalnych firm zajmujących się produkowaniem wyrobów z metali kolorowych. Można do nich zaliczyć także stopy odlewnicze, zwoje i krążki. Blachy i taśmy mogą być w procesie produkcji zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta pomalowane. Daje to możliwość np. oznakowanych we właściwy sposób wyrobów. Szeroko wykorzystywane metale nieżelazne stosowane są też w branży stoczniowej. Nadbudówki, czyli elementy statków, wykonywane są z wysokojakościowych blach aluminiowych, podobnie jak np. części spawane masztów lub platform. Warto tego typu wyroby zamówić u renomowanego producenta, który zapewnia doskonałe wykończenie powierzchni, odporność na korozję i wysoką wytrzymałość elementów z aluminium i nie tylko.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz