Materiał Partnera

Szeroki zakres usług mobilnego serwisu samochodów ciężarowych

Szeroki zakres usług mobilnego serwisu samochodów ciężarowych

Każdego dnia setki tysięcy samochodów ciężarowych z naczepami transportują wiele ładunków do miejsc docelowych oddalonych nawet o kilka tysięcy kilometrów. Nierzadko pojazdy tego typu ulegają awariom, co skutecznie uniemożliwia dostarczenie towaru na czas – warto w kłopotliwej sytuacji skorzystać z usług mobilnego serwisu samochodów ciężarowych. Czym konkretnie zajmą się działający całodobowo mechanicy?

Awaria w trasie

Samochód ciężarowy narażony jest na intensywną eksploatację – pokonywane przez niego każdego roku setki tysięcy kilometrów powodują, że poszczególne komponenty zużywają się dość szybko i trzeba regularnie dokonywać ich wymian. W niektórych przypadkach jednak trudno ustrzec się awarii. Przytrafiają się one zarówno starszym modelom ciężarówek, jak i nowoczesnym ciągnikom, w obu sytuacjach skutecznie uniemożliwiając kierowcy dostarczenie ładunku do miejsca docelowego w określonym terminie. Wiele usterek nie daje możliwości dotarcia samochodu ciężarowego do wyspecjalizowanego warsztatu, dlatego niezbędna jest pomoc na miejscu. Świetnie sprawdzi się mobilny serwis Supro, który funkcjonuje całodobowo i jest w stanie dotrzeć we wskazane przez klienta miejsce odpowiednio szybko. Co ciekawe, dobra lokalizacja bazy tego typu warsztatu pozwala na wysłanie zespołu wykwalifikowanych mechaników nie tylko w dowolną część kraju, ale też poza jego granice. Jest to niezwykle ważne dla kierowców, którzy nie muszą w takiej sytuacji borykać się z trudnościami wynikającymi z bariery językowej w obcym państwie. Czym dokładnie jest w stanie zająć się mobilny serwis?

Wymiana elementów lub ich naprawa

Jednym z najczęściej ulegających uszkodzeniom w trasie podzespołów samochodu ciężarowego jest opona. W większości przypadków kierowca jest przygotowany do jej samodzielnej wymiany lub ma możliwość dojechania do warsztatu, jednak zdarzają się sytuacje, w których ciężarówka zostaje unieruchomiona i konieczna jest pomoc specjalistów na miejscu. Mobilny serwis TIR poradzi sobie z takim wyzwaniem, podobnie jak z koniecznością holowania całego zestawu do bardziej bezpiecznego miejsca. Awarie związane z nieprawidłową pracą silnika czy elektryki lub innych podzespołów wymagają natomiast profesjonalnej diagnostyki komputerowej. Tę również wykona mobilny serwis, lokalizując tym samym źródło problemu. Fachowcy mogą zająć się nawet wymianą wtryskiwaczy, poduszek zawieszenia, naprawą elektryki czy czynnościami serwisowymi związanymi z AdBlue. Nierzadko problemy dotyczą też działania skrzyni biegów, której reperacja może być co prawda czasochłonna, jednak w wielu przypadkach uchroni przed koniecznością wymiany oraz uniemożliwieniem dalszej jazdy zestawu. Warto zatem korzystać z usług mobilnego serwisu samochodów ciężarowych – to pomoc w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz