Materiał Partnera

Szeroka oferta usług geodezyjnych z firmą GOPI

Szeroka oferta usług geodezyjnych z firmą GOPI

Zawód geodety dotyczy osób posiadających kierunkowe wykształcenie z zakresu kartografii oraz geodezji. W związku z tym świadczą oni wiele, różnych usług przydatnych przede wszystkim przy planowaniu inwestycji budowlanych. Osoby te wykorzystują do tego specjalne urządzenia pomiarowe. Jedną z tego typu firm jest między innymi GOPI. Poznajmy zatem najważniejsze zadania, z jakimi mierzą się geodeci.

Czym konkretnie zajmuje się geodeta?

Bardzo często wykonanie czynności geodezyjnych jest po prostu niezbędne dla osób działających w różnych branżach. Jak mówi nam też specjalista z firmy GOPI:

Usługi geodezyjne możemy podzielić na wiele kategorii, a jedną z nich jest gospodarka nieruchomościami. W tym przypadku mowa jest między innymi o tworzeniu map do celów prawnych, wznawianiu znaków granicznych czy chociażby ustalaniu granic nieruchomości.

Oprócz tego geodeta zajmuje się także tworzeniem map do celów projektowych, które są niezbędne przy inwestycjach budowlanych oraz liniowych. Warto dodać do tego również inwentaryzacje powykonawcze zarówno jeżeli chodzi o budowę obiektów, jak i sieci uzbrojenia terenu). Nie zapominajmy tutaj też o tyczeniu budynków oraz pomiarach geodezyjnych.

Kiedy i do kogo warto zwrócić się w kontekście usług geodezyjnych?

Pomoc geodety jest niezbędna tak naprawdę w wielu sytuacjach. Pierwszą z nich stanowią oczywiście różnego rodzaju inwestycje budowlane. W tym przypadku należy podjąć z nim współpracę na każdym z etapów budowy. Do tego specjalisty należy zwrócić się również w postępowaniach sądowych dotyczących między innymi spraw o rozgraniczenie. Bardzo istotne w tym wszystkim jest jednak zatrudnienie odpowiedniej osoby. Możemy to zrobić, korzystając z usług renomowanej firmy GOPI z Gdyni. Właścicielem tego przedsiębiorstwa inżynieryjnego jest Piotr Czerniawski. Działa ono na terenie całego województwa pomorskiego. Pracowników tej firmy cechuje przede wszystkim wieloletnie doświadczenie oraz wiedza, a także posiadanie najnowocześniejszych urządzeń pomiarowych.

 

Opracowanie:
Gdynia, Kisielewskiego 5
tel. 501 050 785
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz