Materiał Partnera

Szalowanie i przygotowywanie konstrukcji

Szalowanie i przygotowywanie konstrukcji

Od kilku lat da się zauważyć rozwój branży budowlanej. Możemy zaobserwować coraz większą ilość inwestycji zarówno, jeśli chodzi o budowę domów mieszkalnych, budynków użytkowych czy hal produkcyjnych. Rozpoczynając proces budowy musimy zapewnić sobie odpowiednią ilość materiałów i sprzętu, które pozwolą zakończyć projekt w terminie. Jednym z etapów każdej budowy jest szalowanie, które wymaga szeregu elementów i produktów, których jakość znacznie wpływa na efekt końcowy!

Lamalinche to firma, która prowadzi skład używanych elementów szalunkowych. Naszym klientom oferujemy między innymi sklejki szalunkowe, dźwigary czy trójnogi. Sprzedajemy podpory budowlane, głowice krzyżowe i podpory pionujące do systemów ściennych. Klienci znajdą u nas również płyny antyadhezyjne, rusztowania budowlane, kosze transportowe i szalunki ścienne oraz akcesoria jak nakrętki, ściągi i zamki. Sami produkujemy również trójnogi i głowice krzyżowe a także prowadzimy skup materiałów szalunkowych. Zdajemy sobie sprawę, że szalowanie to jeden z ważniejszych momentów każdej budowy i wymaga sprawdzonych materiałów wysokiej jakości.

Szalowanie, na czym ono polega?

Stawiając dom czy budynek użytkowy myślimy o konstrukcjach betonowych i żelbetowych. Wydają się one o wiele bardziej trwałe i w efekcie wieloletnie. Konstrukcje drewniane są wykorzystywane przy budowie domów jednorodzinnych, gdzie zależy nam na ekologicznym podejściu do naszego miejsca zamieszkania. Jednak dziś nawet konstrukcje betonowe wspierają się konstrukcjami z drewna. Mamy tu na myśli szalowanie, czasem określane jako deskowanie. Bez niego i bez drewnianej formy nie nadamy odpowiedniego kształtu mieszance betonowej! Ten proces wykorzystywany jest zarówno od razu przy budowie domów jak i przy przygotowywaniu poszczególnych elementów. Szalunek to konstrukcja budowana z desek, której zadaniem jest nadanie odpowiedniego kształtu konstrukcji betonowej, podtrzymywanie konstrukcji zbrojenia w trakcie wylewania betonu czy podczas murowania.

Rodzaje szalunku

Zbicie kilku desek i stworzenie szalunku bardzo ułatwia pracę na budowie. Szczególnie, że tak stworzone konstrukcje można wykorzystywać wielokrotnie. Spotyka się oczywiście szalunki metalowe czy z wodoodpornej sklejki, ale drewniane wciąż uważane są za najpewniejsze. Można je wykorzystać również, jeśli chcemy zabezpieczyć jakiś wykop na przykład dziurę w ziemi, lub budowę studni. W zależności od tego gdzie wykorzystujemy szalunek możemy wskazać ich trzy najpopularniejsze rodzaje. Szalunki stropowe, czyli podstawa do budowy stropu w postaci równomiernie rozmieszczonych stempli. Szalunki ścienne, gdy formujemy otwory na drzwi i okna lub zależy nam na elementach dekoracyjnych na elewacji naszego domu. Szalunki do wykopów, zabezpieczają prace we wszystkich możliwych rodzajach gruntów ułatwiając montowanie instalacji. Nasza firma zapewnia materiały najlepszej jakości oraz tani transport na terenie całego kraju. Skupujemy materiały szalunkowe, aby zapewnić Państwu jak największy wybór wszystkich potrzebnych na tym etapie budowy elementów!

Opracowanie:
Dąbrówka-Wyłazy 150
tel. 604 771 141
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz