Materiał Partnera

Szafy w zabudowie – doskonały sposób na przechowywanie

Szafy w zabudowie – doskonały sposób na przechowywanie

Szafy do zabudowy to obecnie najpopularniejszy sposób na zagospodarowanie wszelkich wnęk. Są bardzo pojemne i funkcjonalne. Pozwalają one na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni, oferując dużo miejsca na przechowywanie. Czym się kierować przy wyborze i urządzaniu szafy do zabudowy? Jak powinno wyglądać jej wnętrze? Przeczytaj, a wszystko stanie się jasne.

Zalety szaf do zabudowy

Popularność tego rozwiązania nie bierze się znikąd – szafy do zabudowy mają wiele zalet. Nadają się one do zagospodarowania wielu miejsc – wnęk, narożników, a nawet całych powierzchni ścian, także tych znajdujących się pod skosami. Wyposażenie oraz układ ich wnętrza można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone, a nowoczesne rozwiązania technologiczne usprawniają i ułatwiają przechowywanie najrozmaitszych przedmiotów i części garderoby.

Wygląd takiej szafy można z łatwością dopasować do naszych preferencji i potrzeb wnętrza – może ona doskonale wtapiać się w aranżację lub stanowić jej mocny punkt, wyróżniając się na przykład efektownym kolorem czy wzorem. Możliwość zamontowania luster na całej powierzchni drzwi lub boków pozwoli zaś na optyczne powiększenie i rozjaśnienie pomieszczenia. Zabudowę można też urozmaicić, przełamując ją panelem telewizyjnym
czy regałem na książki. Wszystkie z powyższych rozwiązań, w systemach Komandor i Senator może dla Ciebie zrealizować firma Jack FHU Jacek Zabłocki z Olsztyna.

Szafy do zabudowy – jak wybrać i zagospodarować?

Szafy wnękowe pozwalają na optymalne wykorzystanie każdego centymetra sześciennego przestrzeni. Ważne jest jednak ich uważne zaprojektowanie, by były dopasowane do naszych potrzeb. Wnętrze szafy uzależnione powinno być od miejsca, w którym ona stoi. Najpopularniejsze są szafy na wymiar umieszczane w przedpokoju. W nich powinno znaleźć się wygodne miejsce zarówno na odzież wierzchnią (kurtki, płaszcze), jak i takie domowe sprzęty, jak odkurzacz czy deska do prasowania. Dobrze, aby w takiej szafie znalazło się też miejsce na buty. Tu zwrócić należy uwagę na rodzaj noszonego przez domowników obuwia – kozaki czy inne wysokie pary wymagać będą specjalnie zaplanowanej przestrzeni.

Szafa do zabudowy, która ma pełnić funkcję garderoby, znajdująca się najczęściej w sypialni, wymagać będzie nieco innego podejścia i wyposażenia. Umieścić w niej należy przede wszystkim odpowiednią ilość drążków do wieszania ubrań. W przypadku wąskiej, lecz wysokiej szafy, warto rozważyć drążki powieszone na dwóch poziomach, w szafach płytkich można zaś umieścić wysuwane, umieszczane prostopadle drążki na ubrania. W garderobie przewidzieć należy również miejsce na półki, kosze, szuflady i wieszaki do przechowywania drobniejszych elementów garderoby, takich jak bielizna, paski, krawaty, torebki. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zaś zdać się na pomoc i poradę specjalistów. Takową uzyskamy bez trudu w wielu salonach sprzedaży.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz