Artykuł sponsorowany

Szafy sterownicze od firmy Elstat Elżbiety Statuckiej – budowa i eksploatacja

Szafy sterownicze od firmy Elstat Elżbiety Statuckiej – budowa i eksploatacja

Szafy sterownicze służą do zabudowy komponentów automatyki, systemów rozdziały mocy czy układów elektrycznych. Ich zadaniem jest ochrona aparatury przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego oraz ochrona przed dostępem niepowołanych osób. Ponadto gwarantują bezpieczną pracę, a panująca w szafie odpowiednia temperatura i wilgotność sprawiają, że właściwie spełnia swoje zadanie. Sprawdź, dlaczego jej wykonanie warto powierzyć firmie Elstat Elżbiety Statuckiej z Poznania.

Niezawodny element infrastruktury instalacyjnej

Szafy sterowania są podstawowym elementem infrastruktury instalacyjnej najczęściej spotykanym w przemysłowych instalacjach i systemach elektrycznych. Ich zastosowanie sprawdza się między innymi w skomplikowanych systemach aparatury, urządzeń elektrycznych, pneumatycznych i elektronicznych, które najczęściej można spotkać w fabrykach, ale też w biurowcach czy domach jednorodzinnych zarządzanych poprzez system inteligentnego domu. Szafa zapewnia niezakłócone i bezpieczne funkcjonowanie tych urządzeń, zmniejsza ryzyko awarii i pozwala na zachowanie wymaganych parametrów elektrycznych. 

Bezpieczna eksploatacja 

Każdy element instalacji, aby pracował sprawnie musi być eksploatowany zgodnie ze wskazaniami oraz regularnie modernizowany. Bezpieczne działanie szaf sterowniczych jest uzależnione od przestrzegania szeregu norm technicznych. Zawierają one wytyczne do produkcji urządzeń elektrycznych, maszyn, rozdzielnic, ale też wskazują na procedury produkcji szaf sterowniczych. Powinny się one charakteryzować wysoką klasą ochrony przed wnikaniem wody i pyłu, wytrzymałością mechaniczną IK, odpornością na korozję, którą uzyskuje się poprzez zastosowanie wysokiej jakości powłok lakierniczych. Szafa sterownicza powinna ponadto zawsze mieć certyfikaty potwierdzające jakość wykonania i zgodność z międzynarodowymi normami.

Zobacz też: Wszystko o szafie sterowniczej.

Konstrukcja szafy sterowniczej

Szafa sterownicza składa się z ramy, drzwi przednich z zamkiem, pleców, płyty montażowej zgodnej z wysokością szafy, dachu i zespołu płyt podłogowych, Dodatkowe wyposażenie to ściany boczne, cokoły, elementy transportowe oraz inne akcesoria do zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej szafy.

Rama jest produkowana z blachy ocynkowanej lub aluminiowej, ale na rynku dostępne są też ramy ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Drzwi i ściany wykonane są ze stalowej blachy pomalowanej farbą proszkową, a w przypadku umiejscowienia szafy na zewnątrz stosuje się drzwi ze stali kwasoodpornej.

- tłumaczy pracownik firmy Elstat.

Dobór takich materiałów sprawia, że użytkowanie elementów elektrycznych, które zostaną zamontowane w szafie sterowniczej będzie niezagrożone działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i będzie bezpieczne.

Dlaczego wykonanie szafy sterowniczych warto powierzyć fachowcom z firmy Esltat?

Firma Elstat Elżbiety Statuckiej z Poznania to solidny i doświadczony dostawca usług budowy szaf sterowniczych. Wykorzystuje najnowsze technologie i materiały, aby zapewnić, że szafy są zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami. Ich zespół specjalistów zapewnia doskonałą obsługę klienta i może pomóc w stworzeniu idealnego rozwiązania dla Twoich potrzeb. Dzięki ich rozległej wiedzy i doświadczeniu możesz mieć pewność, że Twoja szafa sterownicza zostanie zbudowana bezpiecznie i sprawnie.

Opracowanie:
Poznań, Chwaliszewo 17a
tel. 61 852 65 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz