Materiał Partnera

Systemy osłonowe dla budynków – rolety zewnętrzne

Systemy osłonowe dla budynków – rolety zewnętrzne

Coraz większa ilość budynków komercyjnych, gospodarczych, publicznych, a także mieszkalnych, wyposażona jest w nowoczesne systemy osłonowe okien. Mowa nie tylko o pięknych żaluzjach drewnianych, plisach, oraz roletach materiałowych wewnętrznych, ale właśnie o tych zewnętrznych, które często można spotkać pod postacią fasadowych. Dowiedz się zatem, jakie są zalety stosowania tego typu konstrukcji m.in. dla domu jednorodzinnego.

Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Stosując rolety zewnętrzne w domach, biurach, sklepach, czy innego typu budynkach, inwestorzy stawiają na wysoki poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego. Tego typu konstrukcje, pochodzące od najlepszych producentów oraz dystrybutorów, są bardzo skuteczne nie tylko przeciw ochronie przed dostaniem się do wnętrza obiektów, ale również, jako prewencja antywłamaniowa. Szczególnie warto rolety zewnętrzne stosować zatem na parterach domów, a także w budynkach z dużą liczbą przeszkleń.

Estetyka i energooszczędność? To możliwe!

Rolety zewnętrzne są dzisiaj stosowane bardzo często również dla podkreślenia estetyki budynku, przy jednoczesnej inwestycji w tak zwane „pasywne budownictwo”. Mowa o energooszczędności, którą można uzyskać dzięki stosowaniu tychże konstrukcji. Po pierwsze latem sprzyjają one wychładzaniu wnętrz, a po drugie, zimą stanowią ważny komponent zachowania ciepła. Szczególnie jest to opłacalne przy domach pasywnych, które wyposażone są w wentylację mechaniczną, klimatyzację, a także nowoczesne systemy grzewcze. Zdrowy mikroklimat gwarantowany, i to przy zachowaniu estetyki, która sprawi, że fasady budynków staną się jeszcze bardziej atrakcyjne wizualnie (warto stawiać na rolety zewnętrzne podtynkowe). Zwrot kosztów inwestycji, zapewniają zaś zmniejszone rachunki za ogrzewanie.

Prywatność na najwyższym poziomie

Kolejną ważną zaletą rolet zewnętrznych, jest prywatność, jaką one oferują. Idealnie zakrywają one bowiem całą powierzchnię okna, izolując wnętrza zarówno od światła słonecznego, lamp miejskich, wzroku przechodniów, jak i też od dźwięków. Dzisiaj najlepsze systemy okienne wyróżniają się bardzo wysokim poziomem wygłuszania pomieszczeń, co jak się okazuje, jest ważne między innymi dla klientów biznesowych, prowadzących duże biurowce.

Duże możliwości technologiczne – system zarządzania budynku!

Duże zainteresowanie roletami zewnętrznymi związane jest także z możliwością ich przystosowania do systemów inteligentnego zarządzania budynków (m.in. Smart Dom). Korzystają z takiej technologii, można dowolnie sterować wszystkimi konstrukcjami, według ustalonych harmonogramów, czy warunków, a także w pełni zdalnie: poprzez smartphone ‘a, czy laptopa. Warto jednak stawiać na rolety zewnętrzne od dobrych producentów. Z najlepszymi z branży stolarki okiennej i drzwiowej, współpracuje firma CERCHEM z Wrocławia. Gwarantuje ona bramy, rolety, okna oraz drzwi m.in. marek DRE, PORTA, GERDA, KMT, PORTOS, czy DIERRE. Z pełną ofertą tego dystrybutora, oferującego również działania serwisowe i montażowe, zapoznasz się na jego nowoczesnej stronie www!

Opracowanie:
Wrocław, Komuny Paryskiej 55
tel. 783 227 504
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz