Materiał Partnera

Systemy odwróconej osmozy – czym są i jakie warto wybrać?

Systemy odwróconej osmozy – czym są i jakie warto wybrać?

Filtrowanie zanieczyszczonej wody to ważna dziedzina energetyki, czy szeroko pojętego przemysłu, która pozwala na ochronę środowiska naturalnego i jego zasobów, czy na uzyskiwanie wysokich oszczędności finansowych związanych z wydobyciem wody m.in. z pokładów głębinowych. Przefiltrowana woda zaś ma wiele zastosowań. Usunięcie z niej zanieczyszczeń ważne jest zarówno w przypadku surowca technologicznego, jak i tego przeznaczonego do picia w domu. Nic dziwnego, że takie technologie, jak odwrócona osmoza cieszą się dzisiaj olbrzymim zainteresowaniem.

Czym jest odwrócona osmoza?

Za odwróconą osmozę wyróżnia się zjawisko wymuszonej dyfuzji rozpuszczalnika, który przechodzi przez błonę półprzepuszczalną rozdzielającą dwa roztwory o różnym stężeniu. Dzięki temu zanieczyszczona woda uzyskuje prawidłowe wskaźniki umożliwiające nawet spożywać ją przez ludzi. Wszystko to dzięki stosowaniu specjalnych membran, które wykorzystują ciśnienie wody, aby przepchnąć czystą cząsteczkę wody przez właśnie membranę osmotyczną uzyskując dzięki temu krystalicznie czystą wodę. W systemach filtracyjnych osadzają się zaś wszelkie zanieczyszczenia, które należy usuwać. Nie można bowiem doprowadzić do powstania na membranie kamienia.

Do czego wykorzystywana jest odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoza jest dzisiaj stosowana zarówno do celów domowych, jak i przemysłowych. Stosuje się ją do oczyszczania i zatężania ścieków przemysłowych, które pochodzą np. z procesów produkcyjnych spożywczych. Jednym z najważniejszych zastosowań odwróconej osmozy jest zaś odsalanie wody morskiej, a także oczyszczanie wody użytkowej pitnej. Warto przy tym wiedzieć, że systemy odwróconej osmozy są dzisiaj tworzone w różnych wersjach. Mowa zarówno o tych większych, jak i mniejszych. Producentów nowoczesnych membran jest zaś na rynku światowym niewielu. Technologia ich tworzenia jest bardzo złożona i często pilnie strzeżona.

Przykład systemu odwróconej osmozy dla domu

W domach jednorodzinnych coraz częściej stosuje się nowoczesne technologie filtracyjne wody. Mowa o urządzeniach do dekarbonizacji, do odmanganiania, czy zmiękczania. Rozwiązania systemy odwróconej osmozy również są coraz chętniej wykorzystywane. Tu warto zapoznać się między innymi z Pięciostopniowym Systemem Odwróconej Osmozy RO5, który nawet w 99,80% usuwa takie zanieczyszczenie, jak rdza, piasek, metale ciężkie, bakterie, oraz wirusy. Takie urządzenie pozwala zatem w ekologiczny i stosunkowo tani sposób otrzymywać bezpieczną wodę do picia! Warto wiedzieć, że rozwiązanie RO5 marki ECOSOFT jest przy tym bardzo funkcjonalne. Zbiornik posiada aż 12 litrów, a filtracja przebiega w trójstopniowym procesie. Zastosowana membrana pochodzi zaś od jednej z najlepszych światowych firm branżowych. Mowa o amerykańskim koncernie FILMTEC. Oprócz tego całe urządzenie posiada węglowy postfiltr, który poprawia smak oraz zapach wody; kanalizację; chromowany kran odporny na niszczenie; oraz trzy ważne wkłady:

  • Wkład z pianki polipropylenowej – usuwa większe zanieczyszczenie, np. piasek;
  • Wkład z granulowanego węgla aktywowanego – usuwa chlor, czy substancje organiczne pochodzenia naturalnego;
  • Wkład z pianki polipropylenowej – usuwa najmniejsze zanieczyszczenia, w tym bakterie i wirusy.

Dostawcy systemów odwróconej osmozy dla domu

Jeśli jesteś zainteresowany systemem odwróconej osmowy m.in. marki ECOSOFT, powinieneś zgłosić się do przedsiębiorstwa AKWA Systemy Uzdatniania Wody, który dobierze dane urządzenie do Twoich potrzeb. Najbardziej wymagający klienci powinni przy tym szczególnie zainteresować się produktem osmozy Ecosoft RObust, który może być stosowany również w kawiarniach oraz restauracjach (spełnia on wiele norm krajowych i europejskich, w tym umożliwia przestrzeganie zasad dotyczących HACCP i GHP). Dlaczego warto jednak wybrać firmę AKWA? Przede wszystkim na jej wieloletnie doświadczenie, współpracę z najlepszymi producentami światowymi, a także na wzgląd atrakcyjnych cen, szybkich dostaw i pełnej opieki posprzedażowej. Więcej informacji na temat dziesiątek produktów proekologicznych do uzdatniania wody uzyskasz zatem na dedykowanej stronie www dystrybutora… 

Opracowanie:
Radom, Fabryczna 1 lok. 1
tel. 48 377 80 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz