Artykuł sponsorowany

Systemy dociepleń budynków – funkcjonalność, estetyka i ekonomia

Systemy dociepleń budynków – funkcjonalność, estetyka i ekonomia

Ocieplenie domu to jedna z ważniejszych czynności w całym procesie budowy. Stając przed koniecznością wyboru odpowiedniego materiału zadajemy sobie pytanie, co wybrać: wełnę mineralną, styropian, a może jeszcze coś innego? Odpowiednio dobrany produkt to inwestycja, która pozwoli nam cieszyć się ciepłem w domu podczas chłodniejszych dni oraz ograniczyć straty energii, a co za tym idzie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Przemyślana decyzja na lata

Ocieplenie domu to kwestia, którą warto dokładnie przeanalizować. Głównym powodem jest ochrona przed utratą ciepła. Zaniedbania spraw związanych z termoizolacją dość szybko dadzą o sobie znać w postaci zdecydowanie zwiększonego zapotrzebowania na ogrzewanie. Poza czynnikiem ekonomicznym należy pamiętać, że w słabo ocieplonym mieszkaniu zwiększa się ryzyko powstania grzybów i pleśni. W takim przypadku możliwe jest także uszkodzenie ścian w wyniku erozji. Jednym z najpopularniejszych materiałów  termoizolacyjnych jest styropian, który między innymi kupić można w firmie Anrem. Materiał ten znajduje zastosowanie przede wszystkim przy izolowaniu ścian i przegród poziomych. Jest on stosunkowo łatwy w obróbce, lekki i pomimo stosunkowo słabszej w porównaniu do wełny paroprzepuszczalności spełnia swoje zadanie na tyle dobrze, że jest głównym materiałem w ocieplaniu domów czy bloków mieszkalnych. Izolacyjność płyt styropianowych poprawiło zastosowanie domieszki grafitu, dzięki któremu maja one mniejszą gęstość i są lżejsze, ale ich parametry cieplne są lepsze. Drugim w kolejności, jeśli chodzi o popularność, materiałem dociepleniowym jest wełna mineralna. Ma ona bardzo dobre właściwości cieplne i stosuje się ją najczęściej do izolowania ścian i dachów. Znakomicie tłumi dźwięki 
i jest odporna na wysoką temperaturę oraz elastyczna, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowuje się do izolowanego miejsca. Wykazuje też wysoką paroprzepuszczalność. Największym zagrożeniem dla wełny jest wilgoć, która sprawia, że przy dłuższym kontakcie
z wodą traci ona swoje właściwości izolacyjne. Rozwój technologii sprawił, że na rynku pojawiły się także inne materiały tego typu. Mogą to być tzw. płyty poliuretanowe PIR lub poliuretan w stanie półpłynnym nakładany natryskowo, a także różnego rodzaju aerożele czyli izolacja z tlenku krzemu. Niemniej jednak na dzień dzisiejszy nie są zdolne zagrozić silnej pozycji, jaką ma ocieplenie z wełny lub styropianu.

Kupujemy materiały termoizolacyjne

Rozwój branży budowlanej sprawił, że nieustanie wzrasta zapotrzebowanie na materiały budowlane, w tym również produkty niezbędne do wykonania termoizolacji budynku. Zakup tego typu wyrobów nie powinien stanowić większego problemu. Poszukiwania warto rozpocząć od zapoznania się z ofertą firmy Anrem z siedzibą w Godzikowicach. W ramach swojej działalności firmy takie prowadzą sprzedaż chemii i materiałów budowlanych renomowanych producentów polskich i zagranicznych. Swoim klientom oferują  piany poliuretanowe i kleje do styropianu oraz do płyt styropianowych. Posiadają także szeroki wybór styropianów, w tym: fasadowych, podłogowych, grafitowych, fundamentowych i XPS, a także materiałów dociepleniowych z wełny mineralnej. Dostępny jest tam również szeroki wybór tynków akrylowych, silikonowych i mozaikowych, kominów i systemów kominowych oraz okien dachowych. Dodatkowo świadczą kompleksowe usługi z branży budowlanej.

Wybierając konkretne rozwiązania do termoizolacji budynku warto wziąć również pod uwagę renomę producenta i posiadane przez niego certyfikaty, poświadczające jakość oferowanych rozwiązań. Warto również pamiętać, że zastosowanie kompletnych systemów ociepleń pochodzących od jednego producenta, w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem, daje gwarancję trwałości i funkcjonalności takiego ocieplenia przez wiele lat.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz