Artykuł sponsorowany

Systemy automatycznego nawadniania ogrodu – w czym są przydatne?

Systemy automatycznego nawadniania ogrodu – w czym są przydatne?

Dla wygody i oszczędności wody warto zdecydować się na system automatycznego nawadniania ogrodu. Jest to szczególnie polecane dla dużych ozdobnych ogrodów, ale istnieją sterowniki, dostosowane nawet do roślin doniczkowych, które są eksponowane na tarasie lub balkonie. Technologia umożliwia precyzyjne ustalenie harmonogramu nawodnień, w zależności od potrzeb roślin oraz pory dnia.

Zalety automatycznego nawadniania

Dla miłośników ogrodu, który zaczyna osiągać większe rozmiary oraz zawiera cenne i delikatne gatunki roślin, z pomocą idzie system automatycznego nawadniania. Daje on pewność, że nawet w czasie nieobecności rośliny dostaną odpowiednią dawkę wilgoci, co zapobiega ich obumarciu w przypadku suszy. Na co dzień wyręcza z ręcznego podlewania, co w przypadku dużych obszarów lub osób, dla których przemieszczanie się jest utrudnione, to duża wygoda. Automatyczne podlewanie to też oszczędność wody, bo zużywa jej się dokładnie tyle, ile potrzebują rośliny. Dzięki temu rozwiązaniu więcej czasu można poświęcić na cieszenie się pięknem swojego ogrodu, bo ta praca wykona się sama.

Automatyczne nawadnianie w zależności od potrzeb roślin

System nawodnień jest programowany specjalistycznie i musi opierać się na wiedzy w zakresie pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin w ogrodzie. Ważne jest ustawienie odpowiednich parametrów oraz rozmieszczenie samych elementów nawadniających. Instalacją systemu dopasowanego do warunków w ogrodzie zajmie się firma M&M Garden. Zraszanie trawnika będzie miało inny przebieg niż np. rabat z kwiatami. Za pomocą nowoczesnej technologii można bardzo precyzyjnie określić jego zakres i porę. Służą do tego sterowniki, które mogą być montowane bezpośrednio na kranie. Bardziej zaawansowane pozwalają na ustalenie odrębnych harmonogramów. Można też wybrać krótkie nawadniane np. dla roślin doniczkowych, co sprawdzi się np. na tarasach. Cały system nawadniania można instalować na powierzchni lub jeśli szczególny akcent kładzie się na walory estetyczne, można go również ukryć pod ziemią.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz