Materiał Partnera

System informatyczny do zarządzania trzodą chlewną

System informatyczny do zarządzania trzodą chlewną

Postępująca automatyzacja oraz komputeryzacja dotyka niemal wszystkich sektorów rynku – także rolnictwa, które czerpie z nowoczesnych rozwiązań całymi garściami. Nie chodzi tutaj wyłącznie o zastosowanie wysokowydajnego, pracującego przy minimalnym nadorze człowieka sprzętu, lecz także o użycie specyficznego oprogramowania – takiego jak system do zarządzania trzodą chlewną, który znacząco pomaga w codziennej pracy hodowców.

Dla kogo przeznaczony jest program do zarządzania trzodą?

Wiodący producenci oprogramowania do zarządzania trzodą chlewną – tacy jak firma Agrosoft – przekonują, że ich systemy przeznaczone są dla wszystkich producentów trzody chcących ułatwić swą pracę. Spoglądając na listę cech oraz funkcji najlepszych programów tego typu trudno odmówić im racji. Niezależnie od tego, jak duża jest nasza hodowla, przeniesienie jej parametrów do wirtualnego środowiska niesie za sobą wiele korzyści. Z oprogramowania mogą korzystać tak hodowle zarodowe, jak i hodowle stad reprodukcyjnych oraz tuczu w cyklu otwartym. Wybierając odpowiednie dla siebie oprogramowanie musimy jednak zwrócić uwagę na częstotliwość jego aktualizowania oraz dostosowywania do zmieniających się wymogów prawnych oraz rynkowych.

Funkcje oprogramowania do zarządzania trzodą chlewną

Najbardziej zaawansowane programy do zarządzania trzodą chlewną posiadają szereg znacząco ułatwiających życie funkcji. Pozwalają między innymi na przeprowadzenie szerokiej analizy, uwzgledniającej wszelkie parametry hodowli. Nie ma także problemu z naniesieniem nań dalszych planów oraz zasymulowanie wyniku działań hodowli w dłuższej perspektywie czasowej. Oprogramowanie możemy z powodzeniem zintegrować z urządzeniami obecnymi w każdej nowoczesnej hodowli – komputerami paszowymi czy stacjami żywienia loch. Systemy tego typu obsłużymy nie tylko z poziomu stacjonarnego komputera lub laptopa, lecz także urządzeń mobilnych. Zautomatyzować możemy bardzo wiele kwestii, w tym nawet kontakt z zakładami mięsnymi. Dla wielu z nas ważna będzie także funkcja formułowania regularnych raportów z hodowli, których kształt możemy całkowicie dostosować, uzyskując dokładnie te informacje, na których najbardziej nam zależy. Korzystając z oprogramowania do zarządzania trzodą chlewną całą swoją hodowlę mamy widoczną jak na dłoni – dokładnie sparametryzowaną i opisaną w czasie wraz z uwzględnieniem wcześniejszych działań. Dobrze dobrany system informatyczny potrafi zrewolucjonizować sposób, w jaki myślimy o zarządzaniu hodowlą.

Opracowanie:
Nakło nad Notecią, Jackowskiego 4
tel. 52 386 07 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz