Materiał Partnera

System ERP w Twoim przedsiębiorstwie – sprawna rachunkowość

System ERP w Twoim przedsiębiorstwie – sprawna rachunkowość

Obecnie skuteczne i wydajne prowadzenie działalności gospodarczej, jest związane w dużej mierze z nowoczesnymi metodologiami zarządzania organizacją oraz wszystkimi procesami, które w niej zachodzą. Dzisiaj w tym celu wiele przedsiębiorców stosuje bardzo wydajny system ERP, który wykorzystywany jest między innymi do sprawnego wykonywania działań w obrębie księgowości i rachunkowości, a także spraw kadrowo-płacowych.

Czym jest oprogramowanie ERP?

Systemy ERP to bardzo złożone, ale także intuicyjne w obsłudze oprogramowanie specjalistyczne do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Jego celem jest zintegrowanie wszystkich procesów podmiotu gospodarczego, na które składają się działania z obszaru marketingu, sprzedaży i zakupów, projektów, zarządzania magazynem oraz produktami, obsługi klientów, a także scalających wszystkie operacje w jedną całość odnośnie procesów rachunkowo-księgowych, czy też kadrowo-płacowych.

Obecnie system ERP, jest zatem istotnym narzędziem rozwoju firmy, uzyskiwania przez nią przewagi rynkowej, czy też wdrażania zasad rachunkowości zarządczej, pozwalającej na między innymi sprawne optymalizowanie budżetowe. Wykorzystanie tego oprogramowania może być też podstawą do przeprowadzania analiz podatkowych, czy ekspertyz inwestycyjnych, z czego przede wszystkim korzystają większe spółki, lub też wykonujące prace dla różnych podmiotów gospodarczych biura rachunkowe.

Wdrożenie systemu ERP

Obecnie najlepsze biura rachunkowe działające na rynku, nie tylko zajmują się szerokimi działaniami obsługi kadrowo-płacowej, obsługi księgowo-rachunkowej, czy ewidencjowaniem środków trwałych oraz niematerialnych i prawnych. Ważne są także procesy dotyczące doradztwa podatkowego, czy też usługi związane z kształtowaniem w podmiocie gospodarczym klienta odpowiednich zasad rachunkowych. Tu ważny może być zatem system ERP, który warto wprowadzić już na początku działalności. Takie działanie szkoleniowo-wdrożeniowe oferuje między innymi biuro rachunkowe Clever Tax, prowadzone przez mgr Julię Alicję Dybkowską, które pomaga w zakładaniu firm, ich rejestracji, a także prawidłowym rozruchu w kwestiach rachunkowych, księgowych, czy też podatkowych. Szczególnie polecanym programem, jest ERP Comarch, który pozwala na rozległe „wirtualne” zarządzanie firmą.

Księgowość elektroniczna

Systemy ERP są związane – jak już wspomniano – z księgowością elektroniczną. Dzisiaj jest ona prawdziwym standardem, a ma ona znacznie przy prowadzeniu ksiąg przychodów i rozchodów na zasadach uproszczonych, czy też ksiąg rachunkowych księgowości pełnej. Może ona dotyczyć także składania zeznań podatkowych, sprawozdań finansowych rocznych, Jednolitych Plików Kontrolnych, czy danych dla GUS. Dzisiaj zatem warto podejmować stałą współpracę z biurami rachunkowymi działającymi w ramach księgowości elektronicznej, bądź też prosić je o wdrożenie w swojej firmie odpowiednich procedur w jej ramach. W obu przypadkach usprawnione działanie przedsiębiorstwa będzie gwarantowane, co z pewnością przełoży się na wyniki finansowe, a nawet wzrost konkurencyjności rynkowej!

Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz